Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

  1. #1
    matii
    Guest

    dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    mam trzy samice B.klaasi,jedna z nich rozni sie jednak od dwoch pozostalych.Ma o wiele ciemniejszy kolor na odnozach.Kolor jest czerwono-brunatny,zas u tych dwoch cos w rodzaju pomaranczowego,nie wiem jak okreslic ten kolor )
    Roznica w wylinkach jest niewielka 1-2,trzymane sa w takich samych warunkach.
    Czyzby wsrod Brachypelm wystepowaly odmiany kolorystyczne,tak jak np.u murinusa albo rosea??
    pozdrawiam

  2. #2
    morda
    Guest

    Re: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    Być może. W sieci widziałem wiele zdjęci klaasi i często się na tych fotach różniły.


  3. #3
    chrzanu
    Guest

    Re: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    owszem że chodzi tu o różnice pomiędzy wylinkami, klaasi u mnie zaczęła nabirać kolorów po 4-5 wylince. Czyli mozesz mieć 2 np po L5 i jedną L3 to waidomo że kolory będą rózne. Jest to podobnie jak z chromą, czy versi, zresztą jak z kazdym pająkie, każdy się barwi z wiekem czasu.


  4. #4
    Xeo
    Guest

    Re: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    Matti to ta moja??


  5. #5
    Hwarang
    Guest

    Re: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    Tyle, ze on nie ma pajakow po 4 wylince... Skoro twierdzi, ze samice, to musza juz byc podrosniete. Zreszta brachypelmy prawie nie maja wtedy 'kolorow'.


  6. #6
    matii
    Guest

    Re: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    ta mocniej ubarwiona jest po 10-11 wylince,te pozostale 1-2 mniej.wiec nie sadze,ze roznica polega na wielkosci tych samic.

  7. #7
    matii
    Guest

    Re: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    a ta Twoja samica Xeo jest niestety pomaranczowa,mniej atrakcyjnie ubawiona.Ale to kwestia gustu :P poza tym i tak Ci jej nie sprzedam,dobrze wiesz ze mam zboczenie jezeli chodzi o Brachypelmy )

  8. #8
    chrzanu
    Guest

    Re: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    jak pisałem ubarwienie przychodzi z czasem, zmienia sie co wylinke na coraz to mocniejsze.


  9. #9
    matii
    Guest

    Re: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    mam te samice od 6 -7 wylinki,oprocz tej ktora kupilem od Xeo i juz wtedy bylo widac roznice,zreszta popatrz sobie na inne mlode brachypelmy.po 10-11 wylince sa identyczne jak dorosle osobniki.

  10. #10
    Baku
    Guest

    Re: dwie odmiany brachypelmy klaasi??

    jest forma nizinna i gurska ( ciemniejzsza - bordowa )


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •