Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

  1. #1
    Majcher
    Guest

    jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    mam pytanie czy ktos wie jak sie przeprowadza "odjadowywanie" (to chyba sie tak nie nazywa ale mam nadzieje ze wszyscy rozumieja o co mi chodzi) zwierzat- pajakow? jak pozniej taki pajak zyje, jak zabija swa pozywienie, a moze martwe dostaje??
    odrazu informuje ze nie mam zamiaru zadnego z mych pupili tak okaleczyc pytam z czystej ciekawosci

  2. #2
    OSWALD
    Guest

    Re: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    Taki pajak nie zyje, nie zabija pokarmu i raczej takie cos nie istnieje z tego co wiem... no ale trzeba poczekac na madrzejszych:P (to tak jak z tym mitem o wyrywaniu zebow jadowych :[)


  3. #3
    kaczi
    Guest

    Re: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    Tak jak powiedzial OSWALD odjadowywanie pajakow nie ma sensu. Juz kilka razy bylo na forum o "wyrywaniu"pajakom zebow jadowych. To jest zwykle okaleczanie pajaka i skazywanie go na smierc glodowa, gdyz pajak nic nie upoluje


  4. #4
    Majcher
    Guest

    Re: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    czyli u pajakow jest to wyrywanie zebów- okropne(sam mialem to 2 razy w zyciu robione wiec wiem) a jak z np. weżami??

  5. #5
    marianex
    Guest

    Re: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    jak by ktos odjadowił pająka to poprostu dokonał by jego eutanazji

  6. #6
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    Wyrwanie pajakowi zebow zakonczy sie dla niego bankowo smiercia. Takich praktyk nigdzie sie nie prowadzi i nie bedzie prowadzic.
    Zreszta byly juz przypadki, ze pajak stracil zeby podczas wylinki. Hodowca musial sie naprawde mocno wysilic, aby karmic go jakimis papkami z owadow.

    A wiec odpowiedz na pytanie z topica brzmi: nie :]


  7. #7
    ironkapela
    Guest

    Re: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    Wezom usuwa sie gruczoly jadowe. Wtedy pozostaje tylko podawanie martwego pokarmu, to znaczy ze musisz machac wezowi myszka, on ja dziabnie, wtedy ty ja kladziesz on mysli ze ja zabil i ja zjada.

  8. #8
    chrzanu
    Guest

    Re: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    chodzi tu o wycięcie ptasznikowi gruczołów jadowych. Wtedy kazdy pokarm trzeba kroić lub podawać małe (martwe) części. I gruczoły trzeba by wycinać co wylinkę.


  9. #9
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    Dokladnie.
    Wylinka to nie tylko pare procesow zewnetrznych i nowe wdzianko, ale takze szereg zmian wewnetrznych w organizmie.


  10. #10
    morda
    Guest

    Re: jadowity ------->>>>>>> niejadowity

    Chrzanu - a co z enzymami trawiennymi?
    Czasem ptasznik traci zęby przy wylince i zwykle nie jest to wyrok. Moja gienia wyliniała i miała zregenerowane ząbki.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •