Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Identfikacja pająków

  1. #1
    Baku
    Guest

    Identfikacja pająków

    niestety zdaza sie czasem ze nie wiemy dokładnie co to za pajaczek siedi u nas w terrarium ..

    jako ze nie da sie oznaczyć pająka po zdjęciu otwieram projekt : Das Identyfikacja


    ja i moze morda ale niech on sam sie wypowie :P czy wchodzi )

    wyznaczamy sie na prezydentów projektu z dorzywotnią kadencja :P:P:P:P


    przejdzmy do konkretów ..

    jeśli chcesz oznaczyć lub określić płeć pająka
    mozesz wysłać nam wylinke + symboliczne piwo :P (ile chcesz powyzej 1 zł :P ale im wiecej wyślesz tym szybciej sie dowiesz co masz :P )
    wylinka powinna być dobrze zabezpieczona - najlepiej rozpięta na kawałku styropianu w sztywnym podełku - jeśli sie zniszczy nic nie wyjdzie :[ ...


    my w momencie gdy z tych piw uzbiera sie na przesyłke ( nie chce na tym zarabiać ale terz nie będe dopłacał :P:P ) zostaną one wysłane do specjalisty w celu fachowego oznaczenia/wysexienia

    kiedy uzyskam odpowiedz przekaze ją zainteresowanym ...



    takie przydatne informacje - sexowanie jest mozliwe niemal od 1 linki ..
    do oznaczania gatunku raczej większe - tak ze 4 cm ciała to minimum ..



    pytania ?? nie mozliwe !:P:P


  2. #2
    ironkapela
    Guest

    Re: Identfikacja pająków

    Kto jest tym specjalista ??

  3. #3
    Foxtrott
    Guest

    Re: Identfikacja pająków

    wow stary, jesteście boscy, wreszcie się dowiem czy mój herkules to na pewno herkules, albo czy nikt nie zrobił mnie w konia sprzedając hybrydę vag. x alb. jako angustum powodzenia


  4. #4
    Mariusz
    Guest

    dział Identfikacja pająków??

    .. a ja bym proponowal, jako ze temat sexowania jest dosc popularny, stworzenie dzialu: "rozpoznawanie plci"
    Do działu mozna by dodać FAQ w którym umiescilibysmy podstawowe informacje ze zdjeciami jak rozpoznac plec po wylince i na podstawie ogledzin spodniej strony pajaka.

    Co Wy na to?


  5. #5
    Markoś
    Guest

    Re: Identfikacja pająków

    mi sie wydaje ze to nawet dobry pomysl z tym dzialem ale znajac zycie i tak nie wypali


  6. #6
    ziu
    Guest

    Re: Identfikacja pająków

    No raczej nie ;-] Zreszta jak widzicie mozna dawac tu dobre fotki do rozpoznania. (zaznaczam dobre) I nikt nie widzi problemu. Po co nowy dzial?

    P.S. Baku to ma te pomysly ;-] hehe troszeczke juz zaczynaja powstawac "na sile" Baku jestes juz popularny ;-]


  7. #7
    Mariusz
    Guest

    Re: Identfikacja pająków

    po co nowy dzial?
    - latwiej szukac i wszystko jest pod reką.
    - mniej podobnych wątków
    - temat jest na tyle istotny, ze pomógł by początkujacym hodowcom

    .. nie upieram się. Jak ktoś chce, to wcześniej czy później znajdzie potrzebną mu informację. Dla takich osób nawet to forum jest zbędne
    .. a dla innych do i FAQ nie pomoże...

    i


  8. #8
    robert.p.
    Guest

    Re: Identfikacja pająków

    specjalisci rulez!a mają certyfikat?Po dobrym zdjeciu kazdy kto sie zna to za friko tu na forum rozpozna.A od 1 wyl. to trzeba wrozke zatrudnic.Bo nawet przez mikroskop to tylko zgadywanie z pewną dozą prawdopodobienstwa.(wiem bo siedze w tym od 8 lat).A jaki to gatunek to kazdy kto cos wie o ptasznikach to potrafi powiedziec.(dobra fota i juz).Chcesz sie pobawic?To moze troche fotek moich malenstw?zobacze jak czesto trafiasz Baku!Pozdro.Robert

  9. #9
    Awikularia
    Guest

    Re: Identfikacja pająków

    Popieram Cie, Robercie. Ja sie dolacze, niech ten spec rozpozna plec moich maluchow po 1 i 2 wyl. Niech do mnie wpadnie, a jak trafi w 100% to mu postawie cos wiecej, niz piwo.

    Coz, do mnie od kilku lat ludzie przysylaja wylinki swoich ptasznikow, zdjecia, abym mogla rozpoznac gatunek lub zdjecia wylinek. Oraz przynosza na gielde. Ja robie to za darmo, "klienci" jedynie traca na transport 1,25 zł. To ze skonczylam historie, a nie biologie nie oznacza, ze jestem niekompetentna. Ale coz... Oczywiscie, jezeli chodzi o rodzaj Hysterocrates, to chetnie bym sie czegos wiecej dowiedziala. Szczegolnie, ze wyskoczyla ta sprawa z H. hercules.

  10. #10
    Baku
    Guest

    Re: Identfikacja pająków

    Avi ,, takie zeczy robią w USA :P bierzesz pod mikroskop odpowiedni , pod odpowiednim oświetleniem , spermateki są gęstsze w strutuze i grubsze przez co światło słabiej przechodzi ,,, to jest tak jak byś muwiła ze małej dziewczynki od chłopca nie odruznisz bo ma zamałego ptaszka - trzeba poprostu go dostrzec :P:P


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •