Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: piasek zamiast torfu...

  1. #1
    matii
    Guest

    piasek zamiast torfu...

    stosuje ktos z Was jako podloze piasek??w jednym terra,z dorosla samica fimbriatusa torf plesnieje regularnie co 2-3 tygodnie:/wiec zdecydowalem sie na piasek,ale wole sie upewnic czy dobrze zrobilem.

    pozdrawiam

  2. #2
    ketnip
    Guest

    Re: piasek zamiast torfu...

    tak ja stosuje ale tylko u p.murinusa - wiadomo ten nie wymaga duzej wilgotnosci, ale podobno piasek tez dobrze trzyma wilgotnosc


  3. #3
    Deto
    Guest

    Re: piasek zamiast torfu...

    Z tego co wiem to piasek moze utrudnic oddychanie u pajaka... ale wlokno i tak lepiej trzyma wilgotnosc wiec jest zdecydowanie lepsze


  4. #4
    maciex
    Guest

    Re: piasek zamiast torfu...

    ten temat był już bardzo wiele razy poruszany na forum, proponuje poszukac w archiwum


  5. #5
    Mały
    Guest

    Re: piasek zamiast torfu...

    Deto napisał(a):

    > Z tego co wiem to piasek moze utrudnic oddychanie u pajaka...

    Czytalem to wiele razy na tym forum, jednak dla mnie jest to bzdura... :S


  6. #6
    BOOBO
    Guest

    Re: piasek zamiast torfu...

    Moim zdaniem piasek moze wpaść pająkowi do płucotchawek i go udusić.


  7. #7
    matii
    Guest

    Re: piasek zamiast torfu...

    sam nie wiem dlaczego plesnieje :/ terra czyscilem juz kilka razy,probowalem dezynfekowac goraca para,ale zawsze po pewnym czasie pojawia sie znowu.akurat tylko w tym jednym terra.nie wiem o co moze chodzic.

    co do mozliwosci uduszenia sie pajaka,przez stosowanie piasku,to tez w to nie wierze.to kolejny jakis chory mit,taki jak z dopuszczaniem samic do 30 dni po kopulacji,bo potem zatyka sie klapka u samicy i samiec nie moze zaplodnic samicy.LOL.Nie wiem kto pisze takie glupoty ))
    zle napisalem pytanie,chodzilo mi poprostu o wilgotnosc,jak sprawa wyglada kiedy stosuje sie piasek)

  8. #8
    Zibi
    Guest

    Re: piasek zamiast torfu...

    W takim razie jak przezywalyby pajaczki zyjace w pustynnym klimacie?


  9. #9
    madOx
    Guest

    Re: piasek zamiast torfu...

    Ten punkt z FAQ mialbyc juz dawno usuniety


  10. #10
    Masa
    Guest

    Re: piasek zamiast torfu...

    Z tego co pamietam to Rastafaq trzymal kiedys Crawshayi L3 na piasku i jak mowil ma sie ok...a co do plesni...moze wywal podloze, zmien na na wlokno kokosowe u mnie prawie nigdy nie plesnieje.Pozdro


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •