Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: SZCZUR

  1. #1

    SZCZUR

    Kupilem go jako zwierze karmowe.

    Tak sie sklada że zauroczyl mnie ten gryzoń nie tylko swoim wygladem ale i zachowaniem...

    Mial szczur skonczyć w niebie jednak z powodu swojego zachowania "darowalem mu życie" i mam zamiar trzymac go w domu.

    W paru slowach ... szczur jest tak zajebisty że szkoda byloby go dać do skarmienia:-)...

    Mam pytanie w zwiazku z tym zajściem. Czy szczury potrzebują tak jak króliki jakiegoś kamyka/wapna/ do ścierania zębów?

    Mam dla niego klatkę ze stali ale proszę osoby które mają pojęcie o czym mówie o posty na temat hodowli szczura i przekazanie mi potrzebnych info. na temat tego zwierzecia...


  2. #2

    Re: SZCZUR

    Chłope to tak podobnie jak u mnie.
    Kupiłem szczura na skarmienie dla węża,
    siostra mi go zabrała, bo chciałem go skarmić.

    Oswojił się w ciagu 3 dni chyba wiedział że było z nim krucho.
    To jest zajebiste zwierze.Biega po mieszkaniu, skacze po meblach, przychodzi na zawołanie , tak śmiesznie cichutko chrumka gdy jest zadowolony.
    Jest bardzo wścibska bo to samica. Lubi sie przytulać.
    Niech sie showają myszy i chomiki .
    Jest bardzo inteligentna. Nabrudzic może tylko na poczatku gdy jest jeszcze niedoswojony.
    Co do chodowli i odżywiania to je prawie wszystko.
    Można karmić:
    -zborzami, kaszą .
    - gotowanymi ważywami, mięsemi i inne produkty ( bardzo szczury mieso lubią)
    -psim suchym pokarmem.
    -jabłko, marchew wszelkie ważywa i owoceno (no prawie).
    Mają pociąg do petów papierosowych , i czesto delikatnie moga skubac po palcach.
    Wzasadzie jedzą to co myszy i króliki.Oprucz siana.

    W dzień śpią musza mieć cicho, choc nie zawsze śpią.

    Do ścierania zębów dla tego gryzonia polecam suchy chleb i kostke wapienna dla gryzoni .
    Jeszcze długo by wymieniać o szczurze , Jeśli chcesz wiedziec więcej o tym gryzoniu to poszukaj na stronach internetowych , albo kup sobie ksiażkę o chodowli szczurów ,nie dawno pojawiła sie taka ksiażka o szczurze.Jak pamietam książka miała taką niebieską okładke,z wizerunkiem łaciatego szczura..

    Pozdrawiam.

  3. #3
    xol
    Guest

    Re: SZCZUR

    Gratuluję fajnego zwierzaka! Szczury są super, rewelacyjnie się przywiązują, mój bawił się jak pies: łapał mnie zębami za nogawkę, za rękaw itp., i lubił jak go drapałam, delikatnie (!!! to jednak małe zwierzę!!!) szarpałam - tak jak szczeniaka.
    Kilka rad:
    Nigdy nie podnoś szczura (szczególnie dorosłego) za ogon - to go bardzo boli, mojego kiedyś chciałam wziąć na ręce i niechcący złapałam go za ogon - wyrwał się i uciekł pod szafę, przez dwa dni obrażony nie wychodził nawet jak go wabiłam jedzeniem (co prawda wtedy nie był jeszcze całkiem zaprzyjaźniony).
    Nic nie wiem o konieczności ścierania zębów, zdaje się że szczurom nie rosną one tak szybko jak królikom, ale oczywiście wapno zawsze się przyda, jeśli twojemu szczurowi będzie smakować - mój nie chciał.
    Polecam do gryzienia kolby z ziarna (dostępne w sklepach zoo), są dość twarde a jednocześnie b. smaczne.
    Szczurek będzie potrzebował spokojnego miejsca do spania, wstaw mu do klatki jakieś pudełko w którym może się chować.
    Ciekawostka: to niesprawdzona informacja, ale słyszałam, że nie powinno się podawać zwierzakom cykorii, bo często jest pryskana i gryzoń może się zatruć. Mojemu koledze po cykorii zeszła świnka
    Poza tym szczur je chyba wszystko, mój np. nie lubił sklepowej karmy dla gryzoni, wolał świerze jedzenie: warzywa, owoce, chleb, mięso... Nie radzę eksperymentować ze słodyczami, bo szczur je uwielbia, ale oczywiście nie jest to dla niego zdrowe.
    Życzę powodzenia

  4. #4

    Re: SZCZUR

    Nie mam szczura, ale mam książkę .
    Siekacze rosną mu 10-12 cm rocznie, resztę sobie dośpiewaj. W książce radzą dawać mu do klatki różnego rodzaju drewniane zabawki: huśtawki, pochylnie, kołki itp. Pobawi sie i pogryzie .

    Cahir

  5. #5

    Re: SZCZUR

    Moja ma kostkę mineralną i sól w kostce (taką jak dla koni tylko małą )

    www.szczury.prv.pl tu jest właściwie wszystko )


  6. #6

    Re: SZCZUR

    Heh, ja też mam szczury
    ale moje nie mają żadnych kostek i tym podobnych, tylko daje im gałązki do obgryzania Że nie wspomne o prawie że zjedzonym drewnianym domku...
    Hodowcy szczurów łączcie się! ^_^


  7. #7

    Re: SZCZUR

    Witam
    Ja też mam szczura :-))))
    Duuuużo informacji o nich jest na stronie:

    http://szczury.w.interia.pl

    Pozdrawiam

  8. #8

    Re: SZCZUR

    Tak się wlaśnie zastanawiam czy dobrze robię...

    Kurde, bo przecież muszę i tak kupić jeszcze jednego szczura. Jak się zlituję nad następnym i następnym i... to będę mial ich w domu setki:-)

    Trochę to glupia sytuacja, bo pomimo tego że szczurasek jest świetny to ciągle myślę o tym żeby go jednak dać wężowi. Przecież każdy następny szczuras będzie tak samo wesoly, przyjazny i mily.

    Coś czuję że muszę się zdecydować -albo będę się opiekowal gryzoniem pzez następne 3-4 lata albo...

    Kurde blade


  9. #9

    Re: SZCZUR

    To daj wężowi coś innego - trzy myszy, chomika, świnkę morską ...


    Poza tym oswoić zwierzaka, zdobyć jego zaufanie a potem wrzucić go na pożarcie ://// (...)


  10. #10

    Re: SZCZUR

    Już jest ok.
    Moja siostra zabrala szczura do swojego pokoju. Szczurek zostaje...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •