Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Refleksja

  1. #1
    mIRO
    Guest

    Refleksja

    Zastanawiam się czy jest sens pomagania pająkowi, gdy np. nie może się wylenić. Przecież w naturze nikt mu nie spryskuje terytorium wodą. TO samo tyczy się piasku. Niektórzy na tym forum uważają, że zatyka on płucotchawki pająka (sic!). W takim razie jak one żyją w meksyku (np. boehemei)? Pewnie zaraz ktoś się zacznie czepiać, że w meksyku są miejsca bez piasku i takie pierdoły, jednak zostają jeszcze gatunki żyjące np. na pustyniach (np. Saharze). Swojego czasu na Discovery był krótkometrażowy fil ukazujący pająka na pustyni ktory w dość zabawny sposób uciekal przed niebezpieczeństwem skulając nogi i tocząc się z górki.

    Nie oczekuje żadnych odpowiedzi, skłaniam tylko zainteresowanych do zastanowienia się nad tym tematem i przemyślenia moich argumentów.

    A co do sensu pomagania dla szarego terrarysty oczywiście istnieje, a jest nim (cóż by innego) - kasa wydana na pajączka i potencjalny zysk z jego sprzedaży jak dorośnie.


  2. #2
    SDY
    Guest

    Re: Refleksja

    jesli nie oczekujesz odp to nie zakladaj watkow. "forum"... tak sie jakos dziwnie przyjelo ze to miejsce gdzie zbieraja sie ludzie i rozmawiaja (tzw dialogi) a nie mowia do siebie (tzw monologi). taki pajak na saharze jest raczej w pewien sposob przystosowany do zycia w takich ze wlasnie warunkach, nie sadzisz? natomiast inny pajak, zyjacy w lasach tropikalnych, nie za bardzo poradzi sobie z piachem, bo jego przodkowie nie musieli i nie przekazali mu odpowiedniej informacji genetycznej jak ma to robic. wsadz jakiegos ptasznika sobie do terra wylozonego piaskiem (najlepiej z piaskownicy) i napisz za jakis czas jak mu sie zyje... co do pomocy... z psami tez sie chodzi do weterynaraz, nie? no ale niby po co?? taki pies z pewnoscia by sobie poradzil. przeciez w warunkach normalnych nikt nie dalby mu zastrzyku z lekarstwem, nie nastawil zlamanej lapy. a jak by sobie nie dal rady to by zdechl. trudno, jego sprawa. dobor naturalny. slabsi wygina... widzisz, stary, tak jest niesety ze jak sie ma zwierzaka w domu to sie nim opiekuje. apeluje o rozsadek.


  3. #3
    Barney
    Guest

    Re: Refleksja

    a ja wam powiem ze dziwie sie nieraz nadopiekuńczowosci waszej (zwłaszcza jak widze te terraria jak z jakiegoś laboratorium specjalistycznego) wiadomo ze pewne warunki trzeba zachowac ale bez przesady..mam naprawde duzo pajaków i jak bym miał sie nad kazdym zastanawiac i spełniac jednostkowe potrzeby i warunki w domu to jest to niemozliwe a jakoś wszystkie mają sie dobrze i sie rozmnarzaja (kolega w bloku obok ma tak samo i co roku kilka kokonów)..a co do piasku to smiesza mnie troche takie wypowiedzi jaki wyżej..skoro pajak przebywa na terennie "pustynnym" to niesadze aby piasek mu szkodził (powodujac nawet smierc?! to tak jakby dla niektórych ryb woda była za mokra...jak juz mówiłem pewne okreslone warunki utrzymujemy (wiadomo z pewnym marginesem + -) ale bez przesady.pozdrawiam zycze sukcesów w chodowli

  4. #4
    Baku
    Guest

    Re: Refleksja

    to ze niezatyka to fakt ale twoja arumentacja jest sick


    to ze jaiś zyje na pustyni nie znaczy ze innemu nie zatyka :P:P a sens w pomaganiu jest taki ze ten pająk coś cie kosztował i nie warto marnować kasy ...


  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Refleksja

    Poza tym mIRO, jak juz masz refleksje, to zastanow sie (albo najlepiej poszukaj sobie), jak duza jest przezywalnosc osobnikow z kokonu w naturze i w warunkach hodowlanych i jak wiele przezywa chociaz z 3-4 lata w warunkach naturalnych.


  6. #6
    ketnip
    Guest

    Re: Refleksja

    ja np murinusa trzymam w terarium z piaskiem i nie widze żeby miał jakieś problemy - wszak to pająk afrykański


  7. #7
    morda
    Guest

    Re: Refleksja

    Ale na pustyni nie występuje


  8. #8
    mIRO
    Guest

    Re: Refleksja

    Hehehe. I o to mi chodziło, żeby podyskutować, bo wiem że ludzie na forum dzielą się na takich jak ja (czyli nieomylnych, myśląchych logicznie, majacych zawsze rację ;D na takich którzy uważają żeby zwierzakowi nic sie nie stało (NIE! NIE! ZOSTAW TĄ GAŁĄZKE KĘDZIORKU BO CI SIĘ DRZAZGA WBIJE, JEZU NIE PRZENOŚ TEJ ZIEMI BO SIĘ UBRUDZISZ - TATUŚ NIE DA SIĘ USZKODZIĆ SWOJEMU MALEŃSTWU, A TI TI TI NIEGRZECZNY ;P)


  9. #9
    SDY
    Guest

    Re: Refleksja

    no dobra tylko widzisz: ja chce miec ladnie w pokoju. pajaki traktuje rowniez jako wystroj wnetrza a ladnie urzadzone terra wyglada o wiele lepiej niz 100 byle jakich pudelek poustawianych jedno na drugim, pietrzacym sie wzdluz kazdej sciany az po sufit. a co do labolatoryjnych terrariow... ty zes chyba nigdy na oczy laboratorium nie widzial z pajakami. tam ida na ilosc, tzrymaja je, jak sie domyslam, tak jak ty, po "naprawde duzo pajakow" i nie przejmuja sie nic a nic esetyka. a dla mnie, i jak sadze sporej czesci forumowiczow, esetyka wlasnie dogrywa jakies tam znaczenie. piasek tak i owszem, nie zaszkodzi pustynnym. ale nie wmawiaj mi prosze ze wiekszosc ptaznikow na pustyniach przebywa. pozdro i gratulacje dla kumpla (kokony...)


  10. #10
    SDY
    Guest

    Re: Refleksja

    wez szczylu dorosnij. jesli ty masz w d**** swoje zwierzaki ktore wziales pod opieke to wspolczuje im i tobie kretynizmu i braku odpowiedzialnosci. nie sadze zeby byl ktos jeszcze na forum taki jak ty- taki samokrytyczny, skromny ale jednak baaaardzo omylny. z tego co zauwazylem, to tylko ty masz w profilu opisane dzien po dniu z zycia pajaka. i to jeszcze z bledami!!! przepraszm admina i wszystkich za brak kultury ale mnie krew juz zalala i nie wytzrymalem.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •