Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Drewnojad w torfie...

  1. #1
    smogg
    Guest

    Drewnojad w torfie...

    Witam,
    dalem irmini L5 drewnojada (ok.2,5cm) ale odrazu praktycznie zakopał sie w torfie...

    czy mam go szukac i wykopywac?
    czy moze tam siedziec i irmina sama go wykpie lub czy tez przeobrazy sie w dorosłą forme?
    nie zaszkodzi/nic nie zrobi pająkowi?

    [irminka miala wylinke tydzien temu wiec nastepna bedzie za ok. miesiac lub wiecej...]


  2. #2
    inux
    Guest

    Re: Drewnojad w torfie...

    hm... ja zawsze rzucam drewnojada przed pajaka, jak jest glodny to sie odrazu rzuci, jak nie tonie, wtedy najlepeij usunac drewnojada, bo pajak raczej go nieznajdzie, a on nie odkopuje sie. strata owada. radze wtedy moe jakiesgos swierszcza dac na godzine, zeby zobaczyc czy pajak jest wogole glodny.
    a jezeli dawales poraz 1 drewnojady to mogla sie troche bac po wylince najlepiej sprawdzone jedzonko dawac.

  3. #3
    GALN
    Guest

    Re: Drewnojad w torfie...

    jak go tylko wyczuje to go śmiało z 1cm podłoża wykopie i to jednym pociągnięciem ja bym zostawił i poczekał 3 tygodnie wtedy bym się zaczoł martwić żeby nie przeszkodził przy wylince .Teraz to jej może jedynie akuku zrobić nic więcej .Jak ją trzymasz w pojemniku w przybliżeniu 10X10cm podstawa to daje drewnojadowi mu 2 dni życia jak tylko pajączek zgłodnieje zgłodnieje.

  4. #4
    inux
    Guest

    Re: Drewnojad w torfie...

    po 3 tygodniach to zapomnisz ze jakis robal lazi w torfie, pozatym najfajneij jest jak pajakodrazu na zywo zjada ofiare radze mu podtykac, jak niebezdie glodny to usuwac, zeby sie nie stresowal

  5. #5
    smogg
    Guest

    Re: Drewnojad w torfie...

    GALN - czyli zostawic? pojemnik jest ok. 10cm X 6cm (podstawa) wiec powinien wykopac jak cos...


  6. #6
    rastafaq
    Guest

    Re: Drewnojad w torfie...

    Wogole drewnojady sie za bardzo nie nadaja dla nadrzewnych, chyba , że na pajeczyne rzucisz, naziemny to zawsze sobie odkopie.


  7. #7
    smogg
    Guest

    Re: Drewnojad w torfie...

    mam troszke sztuk (z 20) wiec niech zje je :P 3 dni temu zjadł jednego, ale złapał zanim sie zakopał...


  8. #8
    GALN
    Guest

    Re: Drewnojad w torfie...

    smogg zostaw takiego drewnojada 2,5cm to napewno zauważysz jak będzie jadła to nie będzie chwilkę trwało , jak trzy tygodnie miną a nie zauważysz to możesz go poszugać ale na 100% go dopadnie cambridgei i irminie mają podobne zachowania moje cambridgei L4-5 mają tunele w ziemi i do tego wyjścia obsypane podłożem niby nadrzewne ale spoko kopią. Karmię mączniakami i nieraz widziałem jak je wykopują z pod ziemi wystarczy że poczuje drgania to automatycznie zbiera podłoże i atakuje.Nie masz się czym martwić jedynie tak jak pisałem po 3 tygodniach profilaktycznie możesz go wyciągnąć.Jak larwa drewnojada będzie lniała to napewno też wyjdzie na powierzchnie.

  9. #9
    bachus
    Guest

    Re: Drewnojad w torfie...

    Nie ma strachu, zjandzie i wykopie, nie ma się co przejmować ,moja irminia wyczuwałą mączniaki i wykopywała nawet z jakiś 5 cm.


  10. #10
    Yeter
    Guest

    Re: Drewnojad w torfie...

    Moja geniculata i vagans wykopuja bez problemu dlatego zawsze zostawiam, pozatym parenaście dni i przeobraża sie taka larwa w sporego żuczka który już na powierzchnie wyjdzie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •