mam p.cambridgei l1. 13 IX, wchwili zakupu, pajak mial miec "na dniach" wylinke. zaczalem go karmic pinkami ktorych nie chcial ruszac.zaczalem wiec mu dawac muchy; na poczatku muchy wyganialy go z kryjowki- bal sie ich chyba i spieprzal.pozniej nauczyl si e na nie polowac i teraz je dojeżdża bardzo szybko.jednakze zywe muchy wlaza czasem no jego nory rozrywajac pajeczyne. nie umiem rozoznac oznak wylinki (zrobil duzo pajeczyny, siedzi zazwyczaj w norze, ruchliwy jest tak jak do tej pory, nie sciemnial, wczoraj zjadl muche - wiec niby nie ma oznak wylinki a czesciowo sa.pamietajcie ze mial miec na dniach wylinke 13 IX), nie wiem jak one wygladaja u trynidadzkiego ( u kedzierzawego l4 bez problemu wiem kiedy go nie karmic i ze bedzie mial wylinke na 100%). i teraz przejde do pytan:

1. obawaim sie ze pajak chce sie przygotowac/przygotowuje sie do wylinki a ja dajac mu muchy, ktore wlaza mu do nory i mu robia burdel, przeszkadzam mu w tym.skad mam wiedziec na pewno kiedy mu przestac dawac muchy?(pinek nie rusza wogole, sweirszcz chyba by mu zrobil calkowita demolke slabej stosunkowo nory z watlej ilosci pajeczyny)

2. jaki sa typowe oznaki wylinki u trynidadzkich?

3. co zrobic zeby mu dogodzic, ogolnie mowiac?

4. przeczytalem ze nadzrewne czasem kopia w ziemi. ja jako podloze mam torf akwarystyczny(fluval peat fiber), taki jaki sie daje do filtrow kubelkowych fluvala.torf ma postac dlugich wlokien (nie jest to wlokno kokosowe).wiec l1 sobie w nim raczej nie pokopie. czy dac mu w jakies jedno miejsce/na calej powierzchni tego torfu jakies podloze w ktorym by sobie mogl pokopac/uzyc go do wbudowania w gniadzo?

5.jesli na pyt.4 odp brzmi TAK, to co zastosowac i na jakiej powierzchni (calosc czy czesc)?

dzieki i przepraszam za obszernosc postu