Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

  1. #1
    Ogar
    Guest

    Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    Mam niemały problem...
    Otóż mam w mieszkaniu płytkę owadobójczą (powód: faraonki) i nie wiem czy moje kędzierzawce (L2/3) przeżyją. Nowa płytka działa intensywnie, wiec wszelkie muchy padają. Ptaszniki trzymam daleko, ale nie wiem czy to je uratuje... Nie istnieje raczej możliwość usunięcia płytki. Jeżeli mieliście już podobne doświadczenia lub wiecie jak można zabezpieczyć pajączki przed działaniem oparów z płytki to prosiłbym o pomoc. Może sama wilgoć panująca w terrarium i intensywne parowanie niwelują działanie? A może co gorsza tylko je wzmacniają? :/

  2. #2
    Vagansmen
    Guest

    Re: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    Rozumiem twoją sytuację. Naprawdę nie możesz usunąć tej płytki? Takie muchozole typu Raid itp. negatywnie wpływają na układ nerwowy pająka. Należałoby to usunąć, ale jeśli nie możesz....cóż naprawdę ciężka sprawa


  3. #3
    MIDO
    Guest

    Re: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    To bardzo żle na nie wplywa psychika pajaka jest potem zniszczona i jest nerwowy.Wiecej poczytaj w FAQ o pajakach.


  4. #4
    winiok
    Guest

    Re: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    oddaj pajaka qmplowi codzienie bendzie go oglondal jak juz znikna faraonki znowu bendziesz miec pajaka zdrowego


  5. #5
    Ogar
    Guest

    Re: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    Raid jest dużo bardziej trujący niż ta płytka. No niestety nie da się jej usunąć, bo moja mama nienawidzi wszelkiego małego świństwa. Zastanawia mnie jednak czy są jakieś inne sposoby, które pomogłyby utrzymywać w pobliżu terrarium czy nawet w samym terrarium (no narazie opakowaniach na mocz :P) czyste powietrze. Może macie jakieś sposoby/techniki? Niektórzy hodowcy są naprawdę bardzo pomysłowi i domyślam się, że większość z Was też ;-) .

    Pozdrawiam!

  6. #6
    Bor
    Guest

    Re: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    Może masz wolną szafkę?


  7. #7
    Ogar
    Guest

    Re: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    Jak dla mnie nie jest to dobre wyjście, choć napewno lepsze niż uśmiercenie kędzierzawców. Liczę jednak na to, że ktoś mi podpowie jak mogę utrzymać powietrze w obrębie terrarium w czystości.

  8. #8
    Ogar
    Guest

    Re: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    W sumie mam wolną szafkę, ale to raczej nie pomoże za bardzo... Mróweczkom nie pomaga...

  9. #9
    MIDO
    Guest

    Re: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    Jak masz cieplo w piwnicy pajaki tam wynies one nie potrzebuja swiatla ale musi byc cieplo.


  10. #10
    pac
    Guest

    Re: Płytka owadobójcza a utrzymanie pajączka...

    bla bla bla.. psychika pajaka zniszczona?? pajak moze normalnie zdechnac a Ty piszesz o jakiejs psychice..


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •