Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Początki

  1. #1
    Bor
    Guest

    Początki

    Witam. Odpocznijmy trochę do całej masy problemów i wciąż wałkowanych tematów na forum. Ciekaw jestem, jakie były wasze początki z pajęczakami? Część z was zapewne zakupiła jakąś Brachypelme i na tym stanęła. A jak było z obecnymi maniakami, którzy posiadaja po kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt/kilkaset gatunków? Jak szybko was to wciągnęło? Czy kiedy trafiają wam się jakieś pieniadzę, myślicie od razu o swojej hodowli? Ja jakieś 4 lata temu zakupiłem Brachypelma albopilosum u nas w mieście. Był to samiec przed ostatnią wylinką. Miałem go jakieś 2 lata, po czym padł ze starości. Dałem sobie spokój z ptasznikami aż do teraz. W wakacje nadrobiłem trochę zaległości, porządnie się oczytałem, przypominając sobie zapomniane informacje dotyczące hodowli, po czym zakupiłem kilka gatunków. Na początku miał to być tylko B. smithi, który spodobał się również mojemu sąsiadowi. Następnie dużo czytałem archiwum forum i bardzo spodobało mi się zachowanie gatunku Pterinochilus murinus. Duża ilość pajęczyny, większa aktywność itd. Po czym zakupiłem dwie sztuki. Sąsiad zdecydował się jeszcze na Lasiodora parahybana. Zamawiając dla niego pająka, nie mogłem siępowstrzymać by za ostatnie pieniądze również czegoś nie zamówić. Tak więc padło na B. albopilosum, ze względu na sentyment oraz B. vagans za ciekawe niekiedy zachowanie. Ponownie trafiło mi się trochę pieniędzy i zamówiłem kolejnego murinusa. Wczoraj do kolekcji doszły jeszcze 2x Psalmopoeus cambridgei. Wszystko to się działo w przeciągu niecałego miesiąca, a ja już czuje pewien nałóg.. Wiem doskonale o czym będę myślał, kiedy ponownie dostanę jakieś fundusze... Czekam na wasze historie. Pozdrawiam.


  2. #2
    Bor
    Guest

    Re: Początki

    Pragnę jeszcze tylko dodać, że kiedy mam iść z kimś na piwo itp., to bardzo jest mi żal tych pieniędzy i rzadko się godzę. Wolę pozostawić fundusze na kolejny gatunek.


  3. #3
    Azzurreeuss
    Guest

    Re: Początki

    Ja zobaczyłem w szkole plakat biofila) i sie zaczeło. Pojechałem znajac tylko kilka gatunkow moze 6 D i zamowilem moim zdaniem najladniejszego z tych 6 gat --- Versicolora L2 (okazało sie że samica) na początku strasznie go przegrzewałem cos kolo 35-37 stopni i wilgotnosci tez mu nie załowałem )
    Miałem jeszcze zamiar dokupic max 1 pajaczka ale dokupilem 16:P a potem.... to już inna historia. Teraz to juz inne życie.... eh ten biofil)


  4. #4
    Bor
    Guest

    Re: Początki

    No to ciekawy, a zarazem trudny wybór jak na sam początek. Tym bardziej, że są bardzo czułe na nieodpowiednią temperaturę i wilgotność.. Najwidoczniej trafiła Ci się bardzo wtrzymała samiczka. Gratulacje. :-P


  5. #5
    kmietek
    Guest

    Re: Początki

    Bor mam to amo,kiedy wpadna jakies pieniadze mysle w jakiego pajaka je zainwestowac! i zamiast isc na piwo wole kupic pajaka

  6. #6
    mich
    Guest

    Re: Początki

    A mnie w gruniu zeszłego roku zainspirował kolega, którego hobby poznałem zupełnie przypadkiem. Już daaawno temu interesowałem się troche pajączkami ale nie smiałem nawet marzyc o wlasnej hodowli... A gdy dowiedzialem sie conieco z tej wlasnie strony postanowilem ze kupie sobie pajaka.. No i wybor padl na A. geniculata. Po poltora miesiaca do mej kolekcji dolaczyl murinus, potem cambridgei, a całkiem niedawno zagoscily u mnie G. pulchra, T. blondi, P. irminia i B. albopilosum ))

    I rzecz jasna gdy tylko dostane w swoje niecne lapska gotowke odrazu mysle o poszerzeniu hodowli... choc biore pod uwage tez inne potrzeby


  7. #7
    Łukasz
    Guest

    Re: Początki

    ja na poczatku b. albopilosa, niestety padla, niewiem do dzis z jakiego powodu (temp i wilg odpowiednia, albopilosy ktore mam teraz maja takie same warunki i super sie trzymaja), potem pomyslalem ze juz nie bede sie w to bawil. Nastepnie przez przypadek kliknolem w nie ten link co trzeba w ulubionych i wszedlem tutaj, przypomnialem sobie wszystko i kupilem wszystkie ptaszniki ktore mam teraz w hodowli, potem kameleonki itd itd


  8. #8
    Banan
    Guest

    Re: Początki

    Ja jeszcze nie doszedlem do tego stanu i piwa nie odmawiam . U mnie zaczelo sie od tego ze pragnac poogladac sobie weze trafilem na tcp. Przy okazji obejrzalem pare opisow pajakow, potem zajrzalem na allegro i stalem sie posiadaczem smithasa L2 (obecnie L9); po jakims miesiacu przyszla ochota na versicolora, potem z okazji gwiazdki do kolekcji dolaczyla t. blondi i a. brocklehursti. Nastepny byl p. murinus i wtym momencie powiedzialem dosc! Przerazil mnie troche jego charakter- dzis stwierdzam ze moj murinus to tylko pozer i cwaniakuje jak sie czuje pewnien. No i teraz niedawno zakupilem sobie Ephebopusa murinusa (moja perełka :]) i wciarz mysle o poszerzeniu hodowli... No i tak wlasnie minal moj pierwszy rok terrarystyczny (rocznica byla jakos tydzien temu) :]

  9. #9
    Garet008
    Guest

    Re: Początki

    W moim przypadku zaczeło to się od pewnej wytaw klubie osiedlowym gdzie
    Bartek G. robił wystawe było pare pająków,skorpionów i węży.Na drugi dzień pojechałem do ZOO-hitu i kupiłem węża machoniowego.Nastempnie zakupiłem
    brachypelma albopilosum, grammostola rosea, grammostola pulchra,brachypelma smithi,brachypelma vagans, i ostatnio brachypelme emilia i jak narazie niemam już funduszy na zakup pająków


  10. #10
    Bor
    Guest

    Re: Początki

    Ciekaw jestem jak ta hodowla będzie wyglądała u mnie za rok.. czasami aż się boję zerknąć w przyszłość. :> Na pewno znajdzie się w niej sporo nadrzewnych, ostatnio bardzo mnie zaintrygowały. Na pewno też jakieś podziemne, z których żadnego póki co nie mam w swojej hodowli. Kiedyś sobie myślałem, że nigdy nie zakupie żadnego groźniejszego gatunku. Niestety się to zmieniło, te szybsze i agresywniejsze zazwyczaj są atrakcyjniej ubarwione, aktywniejsze i wytwarzające ciekawsze sieci pajęczynowe. Strach pomyśleć co będzie później... Haplopelmy, Poecilotherie, Stromatopelmy? Niewątpliwie na te rodziny składają się bardzo ciekawe okazy.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •