Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Pajak Kurdupel

  1. #1
    drummer
    Guest

    Pajak Kurdupel

    Mam problem co do wzrostu u mojej (od dzis niestety niezyjacej) brachypelmy smithi.
    http://cfaniaczek.webpark.pl/img_0253.jpg
    Otoz prawie 2 lata temu kupilem pajaka po 2-ej wylince (tak przynajmniej oznajmial sprzedawca), 3 wylinke przebyl u mnie, lecz niestety mi zginela. Reszta wylinek jest na tym zdjeciu:
    http://cfaniaczek.webpark.pl/img_0254.jpg
    Ostatnio doszla mnie informacja, iz pajak po tylu wylinkach powinien byc znacznie wiekszy. W dniu dzisiejszym ma 2,5 cm ciala:
    http://cfaniaczek.webpark.pl/img_0255.jpg
    Przy okazji, prosze o odpowiedz - czy jest mozliwe, ze dla tego moj pajak mogl zdechnac? Bo nie wiem co moglo by byc tego przyczyna, gdyz co prawda od 2 miesiecy nic nie jadl, ale tylko dla tego, ze nie chcial.

    Mariusz

  2. #2
    FaUnA_BoX
    Guest

    Re: Pajak Kurdupel

    a jaką miałeś temperature i wilgotność?? i jak często go karmiłeś??


  3. #3
    i`am
    Guest

    Re: Pajak Kurdupel

    no maly troche;] powinien miec z 5;]


  4. #4
    drummer
    Guest

    Re: Pajak Kurdupel

    "a jaką miałeś temperature i wilgotność??"
    Temperatura pokojowa - mysle, ze zupelnie wystarczajaca - 24-25 C. Co do wilgotnosci to niestety nie jestem w stanie odpowiedziec, gdyz nie przywiazywalem do tego szczegolnej uwagi.

    "jak często go karmiłeś??"
    Przed smiercia ostatni raz jadl 2 miesiace temu i przez ten czas dawalem mu trzy razy swierszcze i raz larwe maczniaka

  5. #5
    Bor
    Guest

    Re: Pajak Kurdupel

    Skoro nie przeszedł wylinki, to może i miał za sucho..


  6. #6
    Hajdi
    Guest

    Re: Pajak Kurdupel

    pewnie ze moze pasc.
    zdaza sie to nie rzadko ale sie zdarza i czesto bez zadnej przyczyny.
    slaby byl po wylince i padl.
    tak bywa


  7. #7
    FaUnA_BoX
    Guest

    Re: Pajak Kurdupel

    nierozumie jak to dałeś mu 3 świerszcze i 1 larwe?? codziennie mu tyle dawałeś?? czy tyle dostał od ostatniej wylinki?? a jeśli niezwracałeś uwagi na wilgotność to też może być powód bo każdy pajonk potrzebuje wilgoć możliwe że oto niezadbałeś poprawnie i miał za sucho i dlatego zdechł nie wiem przyczyn może być wiele...


  8. #8
    Deto
    Guest

    Re: Pajak Kurdupel

    Ja to zrozumiałem tak że próbował go cztery razy karmić - 3 razy świerszczem i raz mącznikiem :] znaczy 4 razy w ciagu tych ostatnich 2 miesiecy, a to nic zlego.

    Ale wydaje mi sie ze to jednak przez wilgotnosc, bo na to tez trzeba zwracac uwage a nie ignorowac.


  9. #9
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: Pajak Kurdupel

    za niska temperaturka i pajak nierosnie tak jak trzeba czyli tak jak twoje smithi powinna byc 28 nawet do 30 stopni ,i obfite karmienie .pozdrawiam

  10. #10
    herzog
    Guest

    Re: Pajak Kurdupel

    co do wielkości przedmowcy mają racje że zależy ona od warunków jakie miał stworzone ptasznik a co do śmierci to przyczyn mogło być wiele.Dla mnie się wydaje że mógłby to być samiec który przeszedł z tego co widziałem 10 wyl i stąd jego nagła śmierć.Samce po ostatniej wylince bardzo mało jedzą i pewnie dlatego nie chciał Ci jeść.Przykro mi z powodu pająka.Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •