Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pelsn???

  1. #1
    Bujno
    Guest

    Pelsn???

    WIem ze to napewno juz było ale mam wielki problem mojego palajcza najprawdopodobniej plesn zaatakowala tzn. na poczatku odwłoku od strnu karapkasu pojawiły sie dwie plany (bielutkie jak plesn) i mam wrazenie ze sie rozrastaja co ,mam zrobic by je usunac??? aha wylinke przechodzil 24.08.2004 jest to samica L9


  2. #2
    Maniak
    Guest

    Re: Pelsn???

    Jeżeli to faktycznie jest pleśń a do wylinki ma jeszcze dużo czasu to FAQ poleca posmarowanie zaatakowanego miejsca lekiem antygrzybiczym. Bez recepty w aptece powinieneś dostać Clotrimazol.


  3. #3
    maka
    Guest

    Re: Pelsn???

    dostaniesz bez recepty....koszt jakies 2-3 zł....posmaruj ostroznie tylko te miejsca


  4. #4
    Grażynka
    Guest

    Re: Pelsn???

    ja bym nie smarował zmniejsz wilgotność podnieś temperature tylko uważaj zebyś nie przesuszył pająka. i zrób fotke i wrzuć tu alby dowiedziećsie czy to napewno pleśń


  5. #5
    Grażynka
    Guest

    Re: Pelsn???

    ta maść może zaszkodzić jeszcze nikt jej nie testował na pajaku.


  6. #6
    ironkapela
    Guest

    Re: Pelsn???

    Najlepiej jedz do weta on sie tym zajmie.

  7. #7
    Mefisto
    Guest

    Re: Pelsn???

    Tak na wszelki wypadek - czy te dwie plamy są na górze, czy od spodu? Bo jeśli od spodu, to może to są płucotchawki?


  8. #8
    Bor
    Guest

    Re: Pelsn???

    Jaki to jest w ogóle gatunek? Słyszałem, że u Grammostola rosea pojawia się coś podobnego do pleśni i jest to normalne. Sam tego nie widziałem.


  9. #9
    RMXUS
    Guest

    Re: Pelsn???

    u mojej chromy L 7 tez cos podobnego zauwazylem tylko ze 3 plamki :P ja narazie nic nie robie czekam na dalesze losy.... Wlasnie taka plesn szybko sie rozprzestrzenia po odwloku czy powoli. Z tego co wiem plesn szybko pokrywa...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •