Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

  1. #1
    buudzik
    Guest

    planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    mam zamiar kupic ptasznika trynidadzkiego. w "opisy gatunkow" jest inf, ze najlepiej trzymac go w terra zamykanym od gory:

    1. jesli pajak przyczepi sobie pajeczyne do pokrywki ( mam na uwadze male terra dla mlodego pajaka zrobione z plastikowego pojemnika odkrecanego od gory) to za kazdym razem wkladajac mu jedzenie, wyjmujac resztki czy nawilzajac podloze bede mu niszczyl ewentualna kryjowke. prosze o rady jak postepowac by robic to najlepiej i by zminimalizowac szanse ucieczki, tego szybkiego pajka

    2.czy wkladac i wyjmowac rozne rzeczy z terra dolem czy gora? hcodzi mi o to czy np atakuje on czdesciej to co "wchodzi" dolem czy gora terra?a moze nie ma takiej zaleznosci?

    dzieki i pzdr


  2. #2
    josetsu
    Guest

    Re: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    z mila checia tez cos sie dowiem na ten temat bo w poniedzialek przyjezdza do mnie taka dzidzia!!!

  3. #3
    Mefisto
    Guest

    Re: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    Przed otwarciem najlepiej przepędzić pająka do swojego gniazda. Z reguły wystarczy popukać trochę w wieczko.
    Ponadto Cambridgeie otwieram trzymając ich pojemniki w powietrzu, a nie np. na biurku między papierami. Jeśli wyskoczy, to co najwyżej na rękę.
    Mimo tego pająk potrafi spieprzyć. Kilka tygodni temu przekładałem malucha po drugiej wylince z pojemnika do pojemnika i ten zamist przejść grzecznie jak jego brat/siostra, wyskoczył na moją rękę i zanim się spostrzegłem już miałem go na karku. Szybkie są bestie.


  4. #4
    PMajdan
    Guest

    Re: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    buahahahaa


  5. #5
    GALN
    Guest

    Re: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    buudzik czy otwieranie będzie od góry czy z boku nie przeszkadza pająk i tak sobie sieci zrobi gdzie mu będzie pasowało jeśli parę razy zniszczysz mu sieci to się przeniesie .

  6. #6
    Awikularia
    Guest

    Re: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    A najprawdopodobniej zrobi sobie kryjowke gdzies nisko, przy podlozu. A jezeli sie stanie inaczej to coz, albo bedziesz ostrozny, alebo pajak sobie przeniesie kryjowke, jak zauwazyl GALN. Odpowiedz na drugie pytanie: hemm - Wszystko jedno....

  7. #7
    SPeCTeR
    Guest

    Re: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    Moj Tryniak byl szybki, jak byl malutki ;> Teraz jest L9 i zrobil sie strasznie powolny ;>

  8. #8
    Klimak
    Guest

    Re: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    a mój cambridgei L1 jak mu żuciłem białego robaka to najpierw sie na niego żucił a potem zwiał(może był zazimny bo z lodówki:P) a co do sieci...mój zrobił sobie na ziemi pociągnoł pare nitek po górze ale większość sieci mam na ziemi


  9. #9
    LUKa_
    Guest

    Re: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    No wiec jak powiedziala Awi pajaczek najprawdopodobniej zrobi sobie kryjowke u dolu pojemnika zadko sie zdarza aby robil ja u gory, 2 sprawa u mojego tak jak mowil mefisto jak byl L3 i go przekladalem to tez troche po mnie pobiegal :> i w tamtym okresie byl strasznie ruchliwy dzis jest juz L5, nadal zyje w tym samym pojemniku co zyl jak byl L3, i juz jest wolniejszy jedyny blad jaki popelnilem to za niski pojemnik jak dla L5 co z atym idze gniazdo ma juz od dolu do gory ale troche ostroznosci i wszystko bedzie okej, co do drogiego pytania ja wszystko wkladam i wyciagam gora nie zdarzylo mi sie zeby chociaz sprobowal mnie zaatakowac.

  10. #10
    buudzik
    Guest

    Re: planowany ptasznik trynidadzki- pytania

    no to teraz przywale, moze smiesznie: co dla was znaczy troche ostroznosci? bo przy szybkim pajaczku to wiadomo ze trzeba byc ostroznym. ale jak wyglada wasza "ostroznosc"? czy np. przy otwieraniu po prostu jestescie "maksymalnie skupieni i robicie wszytsko normalnie" czy sa jakies "sztuczki" (np pokrywke uchylac tylkoz jednej strony itp, tego typu sprawy)

    przepraszam ze pytam o takie podtsawy ale zaczynam( mam kedzierzawego jakis czas) i chce zeby pajak czul sie komfortowo. jesli uznam ze za wczesnie na niego to sobie odpuszcze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •