Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Murinus RIP :(

  1. #1
    treewood
    Guest

    Murinus RIP :(

    Zdechl mi MURINUS L7.

    Prosze o mozliwe podanie przyczyny smierci:
    - karmiony co dwa tygodnie pinkami i konikami polnymi
    - w dzien temperatura 24-29 C, w nocy 19-23 C
    - wilgotnosc 50%
    - podloze torf
    - "terrarium" sloik o wysokosci 8 cm i srednicy 12 cm z gory przykryty siatka
    - trzymalem go w firmie (w pracy) w nocy w polce a w dzien na biurku kolo komputera.

    Przez pare dni dziwnie sie zachowywal a dokladnie siedzial skulony. Byl ok. 2 tygodnie po wylince.

    Posiadam jeszcze lasiadore, smithi i rosea .... murinus byl ostatnim nabytkiem jesli chodzi o pajaki (kupiony w czerwcu 2004).


  2. #2
    Bor
    Guest

    Re: Murinus RIP :(

    Może zdawało Ci się, że wilgotność była odpowiednia, a w rzeczywistości było za mokro. Hmmm.. a skąd miałeś koniki polne? Nie wypada łapać tych przy jezdni.


  3. #3
    treewood
    Guest

    Re: Murinus RIP :(

    - koniki byly lapane na dzialce ... dosc daleko od drogi (conajmniej 250-300 metrow) - tak czy owak te koniki jedza takze moje rzekotki, jaszczurki i pajaki.
    - torf nie byl nawet zbyt wilgotny ... a tymbardziej mokry ... w powietrzu byla 45-50% wilgotnosc


  4. #4
    Bor
    Guest

    Re: Murinus RIP :(

    Poza tym mogłeś go karmić trochę częściej, chociaż to przyczyną raczej nie było. Murinusy szybko rosną, to i jeść częściej IMHO powinny. No i należy brać pod uwagę to, że pająki czasami padają z niezależnych od terrarysty powodów. Może nie pozbierał się po wylince..


  5. #5
    Masa
    Guest

    Re: Murinus RIP :(

    Moze byl slaby genetycznie??czasem sie tak zdarza


  6. #6
    boehmei fan
    Guest

    Re: Murinus RIP :(

    może się ugryzł w język???))
    o przepraszam ale się nie mogłem powstrzymać )))
    Tak to czasem z pająkami jest że zdychają i nie wiadomo dlaczego


  7. #7
    Jancur
    Guest

    Re: Murinus RIP :(

    A moze ktos w pracy sprzatal pomieszczenie srodkami typu Pronto lub pomieszczenie bylo spryskiwane jakims sprayem przeciwko robactwu?

  8. #8
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: Murinus RIP :(

    mozliwe ze jakies roztocza ,,zarłoczne'' z swierszczy łapanych z łak przeniosly sie n a pupilka .? co nie znaczy ze swierszcze kupowane z hodowli sa tez bezpieczne ;-)

  9. #9
    morda
    Guest

    Re: Murinus RIP :(

    Tego się raczej nigdy nie dowiemy. Może to wilgotniść... może był na coś chory. Mi w niedziele zdechł vagans po 10 wyl. Wszystko było ok. Po wylince ledwie mógł chodzić i zdechł.


  10. #10
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Murinus RIP :(

    Prawdopodobnie padl z powodu............(wpisac wedlug mniemania).

    To moglo bys zupelnie wszystko. Nawet pasozyt wewnetrzny.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •