Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Ścianka ze styropianu dla gekona

  1. #1

    Ścianka ze styropianu dla gekona

    Ostatnio na stronie zobaczyłem iż gekonom lamparcim można zrobić ściankę ze styropianu i na niej usadowić kamienie i troche kory. Czy istnieją jakieś zabezbieczenia przed tym aby styropian sie nie rozskubal na mniejsze kawalki ktorych gekon by nie polknal??? Czy polecacie mi stworzenie scianki ze styropianu??

  2. #2

    Re: Ścianka ze styropianu dla gekona

    Tak,
    Formujesz palnikiem, nożem kształt jaki chcesz, na to zaprawe atlas+ i kiedy zaprawa bedzie jeszcze mokra tak jakby wciskasz te kamienie bądź kore.
    Nie sądze żeby gek zeskubał zaprawe.


  3. #3

    Re: Ścianka ze styropianu dla gekona

    THx !!!!!!!!

  4. #4

    Re: Ścianka ze styropianu dla gekona

    Ale czy taka zaprawa nie zaszkodzi gekonkowi??? przeciez gekony sa z tego znane iz wszystko lizą))) czy ni ma na zaprawie jakis chemicznych zwiazkow??????

  5. #5

    Re: Ścianka ze styropianu dla gekona

    ZAprawy są uzywane w prawie wszystkich terrariach dla geków


  6. #6

    Re: Ścianka ze styropianu dla gekona

    No wiesz ale chyba nie masz zamiaru nasmiewac sie ze mie iz boje sie o zdrowie mojego podopiecznego???? Poprostu jestem poczatkujacym terrarysta!!! A tak w ogole nie wiesz czy dla gekona moze byc zwykle duze stare duze akwarium czy konieczni musi byc terrarium. Bo babka w BIOFILU mi mowila ze moze byc stare duze akwarium. Co o tym sadzisz??

  7. #7

    Re: Ścianka ze styropianu dla gekona

    Nie no spokojnie każdy kiedyś zaczynał. Nie ma powodu do nasmiewania sie "Przezorny zawsze ubezpieczony"
    Może być akwarium jednak zawsze lepsze jest terraium ze względu na wentylacje.
    W akwarium musisz pamiętać o dużej powierzchni (siatka) w pokrywie.


  8. #8
    ironkapela
    Guest

    Re: Ścianka ze styropianu dla gekona

    Tak jak mowi wujek Theraphos Jak bedziesz mial akwarium to bedziesz mial ogromne problemy z utrzymaniem odpowiedniej wilgotnosci. Jezeli chodzi o zaprawe, to polecam Zaprawe Klejowa Atlas. Mieszasz ja z woda tak, zeby byla dosyc gesta, ale zeby mozna bylo ja nakladac pedzelkiem. Dodajesz jakis ladny pigment i jedziesz :]


    Pozdro

  9. #9

    Re: Ścianka ze styropianu dla gekona

    Wiem,wiem, Już się zdecydowałem na kupno terrarium u szklarza na zamówienie. Terrarium 60/25/40 dł/wys/szer wyjdzie mi 80 zeta. Myślę ze sie opłaca. Jak wy sądzicie???

  10. #10
    ironkapela
    Guest

    Re: Ścianka ze styropianu dla gekona

    Oplaca sie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •