Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: samica świerszcza?

  1. #1
    BOOBO
    Guest

    samica świerszcza?

    Jak wygląda samica świerszcza a jak samiec???Jak rozmnożyć świerszcze??Pytam na tym forum ponieważ wiele hodowców ptaszników hoduje też świerszcze i też chcę zacząć. Z góry dzięki za odp. i przepraszam, że na tym forum.


  2. #2
    Neo2
    Guest

    Re: samica świerszcza?

    Samica ma pokładełko-taki kolec na koncu odwłoka. A jak rozmnozyc to poszukaj na forum o swierszczach itp. bo duzo razy o tym było.

  3. #3
    BOOBO
    Guest

    Re: samica świerszcza?

    Dziekuje


  4. #4
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: samica świerszcza?

    aby rozmnozyc swierszcze wiele nie trzeba (same kopulują cały czas prawie ;-) ) .,postaw w rogu terra ze swierszczami pojemnik z wilgotnym torfem ,chyba ze masz torf jako sciółke to nie trzeba pojemniczka z tofram ,samice do tego torfu non stop składają jajeczka i po około 3 tyg wylegaja sie młode ,tylko torf musi byc wilgotny ale nie bloto . ,aha i temp przynajmnije 25 stopni .pozdrwiam

  5. #5
    Gufi
    Guest

    Re: samica świerszcza?

    Ja trzyma je normalni i tam mam mała gąbeczke i świerszcze cały czas tam jajka składają .I nie daje żadnego ogrzeawnia ani nic tak se żyją

  6. #6
    Tomek_Nie
    Guest

    Re: samica świerszcza?

    gufi- z tych jajeczek sie cos wylęga ?;-)

  7. #7
    Gufi
    Guest

    Re: samica świerszcza?

    No kila minut temu widziałem takie małe podobne do świerszczy cos i teraz siedzi to na płatkach owsianych.Samica złozyła jakies 2-3 tygodnie temu jajka.A w domu mam dośc ciepło jedyne światło jakie maja to to co swiece u rybek <bo akwarium ze świerszczykami stoi koło rybek> albo jak jest zapalone w pokuju

  8. #8
    Awikularia
    Guest

    Re: samica świerszcza?

    Samiec ma skrzydelka, a samicy z konca odwloka wystaje takie dlugachne cos - to jest wlasnie pokladelko. Poza tym samce swierszcza przerazliwie. Mam uciekiniera gdzies za lozkiem i nie moge go namierzyc. Skubany w dzien odpoczywa, a cala noc daje koncert.... Musze poczekac, az zdechnie ze starosci....

  9. #9
    Grażynka
    Guest

    Re: samica świerszcza?

    miałem to samo wiele razy, straszne przeżycie ;P
    p.s.
    a wylęg można trzymać razem z dorosłymi??


  10. #10
    Jimbo
    Guest

    Re: samica świerszcza?

    Raczej nie, bo stare pozjadają te młode. Najlepszą metodą jest miseczka z torfem lub włóknem kokosowym. Nie dajemy wtedy torfu na podłoże. Po jakimś czasie, jak samice złożą jaja, wyjmujemy miseczkę i wstawiamy nową, a tamtą wstawiamy do jakiegoś pojemnika, żeby młode nie pouciekały. Wylęgnięte same wtedy wyskakują do tego pojemnika przesypujemy je do docelowego pudełka. Nie ma problemów z wyłapywaniem ich.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •