Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dymorfizm płciowy u Psalmopoeus cambridgei

  1. #1
    newneo
    Guest

    Dymorfizm płciowy u Psalmopoeus cambridgei

    W zeszłym roku kupilem parke niemal doroslych P.Cambridgei. Oba zrzuciły juz po dwie wylinki i teoretycznie są juz doroslymi pająkami, dojrzałymi do kopulacji. W opisach tego gatunku podaje sie, ze dorosłe samice mają wyraźny ornament na odwłoku oraz pomarańczowe paski na końcach odnóży, natomiast samce ich nie posiadają. Natomiast oba moje pająki mają pomarańczowe paski, lecz ornament na ich odwlokach jest niemal niewidoczny. Faktycznie, pająk ktory miał byc samcem ma dłuższe odnóża od tego ktory miał byc samicą, lecz nie ma ani bulbusów, ani haczyków na przednich odnózach... Chciałbym się zapytac, czy oba moje P.cambridgei są samicami i powinienem poszukac innego samca by je rozmnozyc, czy moze jednak mozlwe jest ze jeden z nich faktycznie jest samcem?

    P.S. bardzo prosze by nie odpisywały mi osoby czyniące to na podstawie przeczytanych opisów, tylko ktos kto posiada dorosłe P.cambridgei, a najlepiej - miał okazje je rozmnazac. Pozdrawiam.


  2. #2
    rastafaq
    Guest

    Re: Dymorfizm płciowy u Psalmopoeus cambridgei

    jezeli samiec jest faktycznie dorosly to musi miec haczyki i bulbusy, a z tym ornamentem to dziwne ze jest tak slabo widoczny


  3. #3
    morda
    Guest

    Re: Dymorfizm płciowy u Psalmopoeus cambridgei

    Może oba są samcami

    Weż pooglądaj foty dorosłych samic i samców cambridgei i porównaj co masz w domu. Dorosłe samce maja bulbusy i haczyki.


  4. #4
    newneo
    Guest

    Re: Dymorfizm płciowy u Psalmopoeus cambridgei

    ale czy mozliwe jest by samiec nie miał haczyków i bulbusów, badz były one az tak niewidoczne?


  5. #5
    WojtasWroc
    Guest

    Re: Dymorfizm płciowy u Psalmopoeus cambridgei

    a moze ma ktos zdjecia haczyków i bulbusów
    bo nie moge dojść płci mojej rosei
    i nie wiem czy nie chce liniec ( juz 3 msce ciemnieje ) bo jest samcem
    czy duze rosee poprostu tak linieja ( ma 5.5cm ciala )


  6. #6
    morda
    Guest

    Re: Dymorfizm płciowy u Psalmopoeus cambridgei

    Niedorosły samiec nie ma. Haczyki i bulbusy pojawiają się dopiero po ostatniej wylince.


  7. #7
    WojtasWroc
    Guest

    Re: Dymorfizm płciowy u Psalmopoeus cambridgei

    http://polhost.pl/~wojtas/plec/nowe/
    tu sa nowe zdjecia jakie zrobilem
    raz wydaje mi sie ze to samica bo ma wloski w tym miejscu ( tak mi sie wydaje )
    w drugi raz mi sie wydaje ze to samiec bo nie ma tak wyraźnegotego rowka
    a moja geniculata ma bardzo wyraźny...poprostu rosea ma mniejszy...
    sam juz nie iwem czy to samiec czy samica


  8. #8
    newneo
    Guest

    Re: Dymorfizm płciowy u Psalmopoeus cambridgei

    Problem został raczej rozwiązany... dochodze do wniosku, ze mam dwie samice moze ma ktos dorosłego samca na sprzedaz?:P


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •