Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Pandinus imperator - brak wylinki

  1. #1
    baryl
    Guest

    Pandinus imperator - brak wylinki

    Witam.

    Problem mam nastepujacy : zyja u mnie sobie razem dwa pandinusy imperatory. Dostalem obydwa jednoczesnie. Na poczatku byly malutkie, jeden byc moze ciut wiekszy od drugiego (byc moze o jedna wylinke starszy, co do ilosci ich wylinek, dostalem je od osoby, ktora nie miala pojecia na ten temat w ogole).
    Hoduje je od grudnia '03, przez ten czas wiekszy mial dwie wylinki. Jedna kilka dni temu (ogolnie jestem pod wielkim wrazeniem, prawdziwa bestia sie z niego zrobila.. no ale nie o tym mialem). Problem tkwi w tym, ze drugi przez caly ten czas nie mial wylinki. Wciaz jest maly. Gdy je dostalem nie roznily sie znacznie, teraz jeden z nich jest niemal dwa razy wiekszy. Jaka moze byc tego przyczyna?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    angelo
    Guest

    Re: Pandinus imperator - brak wylinki

    moze ten mniejszy teskni za mama i z tesknoty nie przyjmuje pokarmu :P
    albo za bylym wlascicielem?
    albo moze jest bity

  3. #3
    xeper
    Guest

    Re: Pandinus imperator - brak wylinki

    nie choduję skorpionów, ale myślę, że jest podobnie jak u ptaszników - każdy wylinki ma indywidualnie, czasmai częściej czasami rzadziej.....przeczytaj mój post pt. L6>>>>>>L7 i poczytaj ile u kogo było z L6 do L7 zobaczysz jakie są wachania.....

    pozdrawiam, xeper


  4. #4
    Mysza1983
    Guest

    Re: Pandinus imperator - brak wylinki

    masz je razem w pojemniku?


  5. #5
    baryl
    Guest

    Re: Pandinus imperator - brak wylinki

    Tak.

  6. #6
    Mefisto
    Guest

    Re: Pandinus imperator - brak wylinki

    Taaaaa, albo jest molestowany seksualnie. :P


  7. #7
    baryl
    Guest

    Re: Pandinus imperator - brak wylinki

    Bardzo mozliwe. Zrobily sobie kryjowke pod takim duzym korzeniem i bardzo rzadko wychodza... cholera wie, co tam wyprawiaja.

    A co do tego, ze trzymam je razem - zastanawialem sie nad tym, czy czasem ten wiekszy nie zabiera pozywienia mniejszemu i tak dalej...
    Coz, zawsze staralem sie dawac im tyle pokarmu, zeby starczylo dla kazdego (np. 4-5 swierszczy), wychodzilem z zalozenia, ze jesli nawet jesli wiekszy skorpion szybciej upoluje jedzonko, to po gora drugim swierszczu sie naje i zostawi reszte dla mniejszego i wszystko bedzie gralo.
    I tu przypomnialem sobie o moim, a wlasciwie skorpiona, drugim problemie : ten mniejszy jest ogolnie niemrawy (nawet tak go ochrzcilem - Niemrawy ;] ), wykazuje ogolnie mniejsza aktywnosc od starszego, nie zauwazylem jeszcze aby cokolwiek jadl (no, moze raz, chyba. a to cos za malo jak na 6 miesiecy), mimo iz faktycznie ten wiekszy zdazyl sie najesc i na swierszcze reagowal obojetnie, wiec zostawial pole do popisu Niemrawemu..

    Ot i cala historia - nie je, nie rosnie (domyslam sie, ze jedno ma zwiazek z drugim), co tu z takim poczac?

  8. #8
    Mysza1983
    Guest

    Re: Pandinus imperator - brak wylinki

    i sprawa wstępnie rozwiązana :-)


  9. #9
    baryl
    Guest

    Re: Pandinus imperator - brak wylinki

    Smieszne, bo sam odpowiedzialem sobie na pytanie..
    Tak czy inaczej martwi mnie to nie jedzenie. Wiem, ze to normalne, ale zeby mlody skorpion jadl raz na gora 2-3 miesiace?

    Pozdrawiam.

  10. #10
    KaMiL_15
    Guest

    Re: Pandinus imperator - brak wylinki

    oddziel je na jakis czas


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •