Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: murinus i resztki pokarmowe

  1. #1
    mromanow
    Guest

    murinus i resztki pokarmowe

    witam
    mam murinusa L2. ostatnio juz tez mialem pytanie dotyczace tego pajaczka i karmienia...
    tym razem sprawa troszeczke inna. pajak je, je i konczy... zostaje resztka bailego robaka. chce ja wyciagnac, ale... jest oblepiona w pajeczynie... wydaje mi sie ze jak pajak staral sie wyrwac z obiec ptasznika ;/ to sie zaplatal i lezal a pajak go jadl..
    teraz chce wycuiagnac te resztki ale nie moge bo pajeczyna cala!! odchodzi razem z nim... co zrobic?
    wyciagac z pajeczyna??? innego wyjscia nie ma jakies wasze sugestie?!? doswiadczenia?!?! nie moge zostawic bo zgnije... i pojawia sie problem...
    wychodzi na to ze praktycznie co 3 dni bede mu wyciagal cala pajeczyne z terra...
    dzieki z odpowiedz

  2. #2
    morda
    Guest

    Re: murinus i resztki pokarmowe

    On ma dość sucho. U mojego nigdy zadjen pleśni nie zauważyłem. Mozesz zostawić i zobaczyć jak to będzie wyglądało.


  3. #3
    madOx
    Guest

    Re: murinus i resztki pokarmowe

    Ja zawsze resztki wyciagam. Lepiej wyciagnac a pajeczyne pajak moze odbudowac. A na przyszlosc mozesz wrzucac mniejsze larwy lub rzadziej karmic. Jesli karmisz co 2 dzien to karm co 3


  4. #4
    mromanow
    Guest

    Re: murinus i resztki pokarmowe

    napisalem ze karmie co 3 dzien.
    on jest jeszcze na tyle maly ze calej pinki nie zje.... cos zostawi a ta czesc zaplacze sie w pajeczyne i wyciagajac resztki wyciagam "wszystko". to fakt ze moze pozniej odbudowac ale troche to dziwne... :/ moze jakas rada!??!
    wiem ze ma sucho... ale jednak wole nie zostawiac pokarmu na dluzszy czas... on i tak w calosci nie zje.

  5. #5
    Mefisto
    Guest

    Re: murinus i resztki pokarmowe

    Możesz przekroić pinkę i podawać mu np. połowę.

    Poza tym pinka nie oblepia się podczas "walki". To pająk ją oblepia pajęczyną, żeby się nie "popsuła".


  6. #6
    mromanow
    Guest

    Re: murinus i resztki pokarmowe

    a... to tego nie wiedzialem dzieki
    czyli on ja tak oblepia ze jest polaczona caloscia z reszta pajeczyny i to jest wlasnie ten problem. teoretycznie moge wyciagac razem z pajeczyna ptasznik odbuduje ael czy to ma sens?!?!
    nastepnym razem wlasnie dam pol pinki i zobacze czy wciagnie cala

    moze jeszcze ktos ma jakies rady!?!?

  7. #7
    Awikularia
    Guest

    Re: murinus i resztki pokarmowe

    Nic mu nie bedzie. Przynajmniej sie nie bedzie nudzil .

  8. #8
    mromanow
    Guest

    Re: murinus i resztki pokarmowe

    ;D jasne..... to jest chyba najelsza rada nie ale tak powaznie... nie bdzie to dla niego zle.... wiesz ciagla "zmaina" terra co moze zle na niego wplywac...

  9. #9
    Diabolo
    Guest

    Re: murinus i resztki pokarmowe

    zauwazylem, ze u mojej chromki nie pojawia sie plesn... resztki zostaja zaplatane w pajeczynie, pokryte kolejna warstwa pajeczyny... i ani sladu plesni

    wg. mnie nic sie nie stanie


  10. #10
    Rewja
    Guest

    Re: murinus i resztki pokarmowe

    Witam

    Posiadam Chromatopelme i całkiem zapalony architekt z niej zaplata cały pojemniczek po jakieś ścierwnej sałatce w ciągu kilku godzin, pozatym przykleja zawsze całą konstrukcję do wieczka. Na początku miałem podobny dylemat do twojego tz. Co robić z tą pajęczyną?? Jak zraszać?? Jak wyjąć resztki robala??

    W tej chwili dewastuje jej konstrukcje co drugi dzień ponieważ aby np.podnieść wieczko muszę 10 min. odrywać pajęczynę od niego za pomocą patyczka. I tak już od 4 wylinek. Pajączek chowa się świetnie i co dwa dni ma pełne kędziołki roboty.

    Myślę, że warto wyjmować nadmiar pajęczyny, zaoszczędzi ci to wielu problemów (np. z kontrolą higieny) a pająkowi napewno nie zaszkodzi.

    Jednak musisz to robić ostrożnie i koniecznie nie ruszaj gniazda. Resztę możesz spokojnie wywalić.

    pozdrawiam
    Rewja


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •