Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pasożyty

  1. #1
    BooYaKa
    Guest

    Pasożyty

    Dzisiaj zauważyłem że mój platus ma w pojemniku pasożyty.Od razu przeniosłem go do innego pudełka ze świeżym podłożem.Myślicie że to zapobiegnie pasożytom?Jeśli nie,to co mam zrobić?


  2. #2
    Awikularia
    Guest

    Re: Pasożyty

    A jak wygladaly te "pazozyty"? Bo jak byly w poidelku, to pewnie nie byly to pasozyty. Pasozyty sa zewnetrzne i wewnetrzene, ale zawsze maja swojego zywiciela -> wielkie biologiczne uproszczenie . Watpie, aby takowym zywicielem byl pojemnik z torfem... Pewnie to byly roztocza, jak jest ich malo, to nic nie szkodzi, a nawet dobrze, ze sa - to taka sluzba sanitarna w naszych terrariach. Jezeli natomiast jest ich bardzo duzo, to dobrze zrobiles przenoszac pajaka do innego pudelka.

  3. #3
    roko
    Guest

    Re: Pasożyty

    albo skoczkonogi;p
    pozdrawiam!

  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Pasożyty

    Pewnie roztocza lub skoczogonki. Tymi drugimi nie ma co sie przejmowac, ale ja i tak wole sprzatnac pajakowi ten caly glistkowaty syf.
    Z kolei roztocza to juz powazna sprawa.


  5. #5
    BooYaKa
    Guest

    Re: Pasożyty

    Były takie bardzo maleńkie i jasne.Siedziały na ściankach pojemnika.Nie było ich tak bardzo dużo ale sie przestraszyłem i od razu przeniosłem Platusa.Szkoda mi takiego ładnego pajączka.


  6. #6
    _INVISIBLE_
    Guest

    Re: Pasożyty

    Skoro byly jasne ( biale..???) to napewno skoczonogi one nic ptasznikowi nie zrobia tylko oczyszczaja podlorze z resztek pokarmu ktore sie zawieruszyly po kontach


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •