Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: ewolucja

  1. #1
    tomash_k
    Guest

    ewolucja

    Nie, ten temat nie ma nic wspolnego z pokemonami... Dzis na dwojce ogladalem program dokumentalny i w nim bylo o tym jak będa wygladac niektore gatunki zwierzat za 5mln lat... Załóżmy,że na ziemi zapanuje klimat taki jak jest pokazany w filnie 'Pojutrze', tzn oziębienie klimatu, nowa epoka lodowcowa... A więc pająki będa musialy przystosować się do chłodniejszych warunków...Jestem ciekaw jak będą ewoluowały. Ciekawe co wy o tym sądzicie...


  2. #2
    Hajdi
    Guest

    Re: ewolucja

    na pewno nie wyrosna im nastepne odnoza.zmieni sie bardzo ich metabolizm i byc moze wyglad,ale zostawmy to naturze.mozemy wymyslac nie stworzone rodzaje (r)ewolucji,ale to nic nie da,bo nie jestesmy w stanie okreslic stopnia zmian u tych stworzen


  3. #3
    Deathscythe
    Guest

    Re: ewolucja

    Wg. mnie nie będzie już wtedy pajączków bo będzie za zimno im


  4. #4
    rastafaq
    Guest

    Re: ewolucja

    wedlug mnie tez wygina


  5. #5
    Baku
    Guest

    Re: ewolucja

    nie będą wyginą


    ewolucja pod względem temperatury u pająków przebiegała na zasadzioe specjacji

    zeby to obrazowo pokazać ,,,


    /\
    / \
    18*c / \ 30*c

    __
    | |
    16*c / \ 30*c

    /\/\
    14*c / \30*c
    /| |\
    10*c / |18*c | \30*c


    i mamydwa gatunki , :]


  6. #6
    Hajdi
    Guest

    Re: ewolucja

    jak wygina.oziebienie nie nastapi z dnia na dzien.bedzie postepowalo przez pare tysiecy lat a nawet jeszcze dluzej.to chyba wtrey ewolucja w jakis sposob zacznie dzialac??taki jest tok wydarzen rozumowany przeze mnie,a jak bedzie to nie wem,bo moze byc roznnie


  7. #7
    pac
    Guest

    Re: ewolucja

    zostana im cztery odnoza, przyjma postawe pionowa i stana sie nastepnymi istotami myslacymi


  8. #8
    tomash_k
    Guest

    Re: ewolucja

    Ale załóżmy że ochłodzenie nastąpi tylko na półkuli polnocnej z powodu ustania cieplego prądu Golfsztromu a na poludniu będzie chlodniej tylko o 1-2*C... Wg mnie skoro pająki przez poprzednie kilka milionow lat sie bardzo mało zmieniły to i w tym przypadku zewnętrznie niewiele się będą różnic od dzisiejszych form...za to bardzo mozliwe ze zmieni się ich styl polowania albo inne aspekty zachowania.. co wy na to??


  9. #9
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: ewolucja

    Musialby sie zmienic ich metabolizm, ale pamietajcie, ze ochlodzenia powodowaly eymarcia wielu gatunkow zwierzat. A wyniki takiej ewolucji moga byc zaskakujace. Np. guaninowe krzyze "krzyzakow" i innych pajakow sa forma oszczednosci energii.


  10. #10
    smash
    Guest

    Re: ewolucja

    ogladalem na animalplanet film z tej serii, niewiem niestety jakiego okresu dodtyczyla w przyszlosci ziemi, byla w nim pokazana ewolucja pająkow, ktore zaczely życ w koloniach i hodowaly gryzonie, tzn. znosily do jakiejs nory, ziarna itd. na ktorych zerowaly te gryzonie, no a potem pajaki zarowaly na nich.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •