-
szegolne szczegoly
Witam.
Mam zamiar dopiero wziasc sie za chodowle pajaka. Ptasznika Kedziezawego konkretnie. Zbieram informacje. Wielokroc czytalem "'... dno terrarium wylozyc np. wloknem kokosowym". OK. Te wlokna ubic przy wykladaniu, czy luzno posypac?? Prosze sie nie smiac. Po prostu lubie wiedziec. Inna sprawa. Jak dostane tego pajaka ma on miec ok 1cm. srednicy (po pierwszej wylince). Od razy go do terrarium wrzucic?? Nie zgubi sie tam?? wymiary terrarium 25-25-35. Czy trzymac go najpierw w czyms mniejszym?? Wyczytalem ze karmi sie je na poczatku larwami much. Cale zywa tam sie je wrzuca?? Taka jedna to olbrzym dla takiego malenstwa
-
Re: szegolne szczegoly
Ubic. Pajaka po 1 wylince nie nalezy umieszczac w takim duzym terra, odpowiedniejsze bedzie pudeleczko po kliszy lub pojemnik na mocz (do dostania w kazdej aptece za grosze). Karmienie - mozna pokroic larwe.
-
Re: szegolne szczegoly
ten pojemnik troche "urzadzic" ? wysypac czyms? tym kokosem czy cos? jakis pojemnik na wode zainstalowac? no i czy go jakos ogrzewac?
-
Re: szegolne szczegoly
nom wsyp tam trochę torfu pojemniczka z wodąnie trzeba tywstarczy wilgotnośc tylko żeby nie miał błota, jak chcesz mozesz ogrzewać będize lepiej rósł tylko go nie przegrzej bo w takich pojemnikach szybko zwiększa się temp ja swojego upiekłem przez przypadek :/
-
Re: szegolne szczegoly
domek tez mu jakis tam skonstruowac??
-
Re: szegolne szczegoly
Weź pudełko na mocz, porób w nim dziurki tylko nie za duże żeby pająk nie nawiał. Wsyp włókna kokosowego tak, aby po lekkim ubiciu było go gdzieś do połowy. Kryjówki nie potrzeba, bo pajączek wykopie sobie norkę. Uprzedzam od razu twoje kolejne pytanie: jak się zakopie to i się odkopie ;-) Poidełka nie trzeba , wystarczy zraszanie. Larwy dawaj najlepiej z obciętymi głowami, ale żywe tez można. Powodzenia w hodowli.
-
Re: szegolne szczegoly
Dziekuje serdecznie za wszystkie informacje POodejzewam ze jeszcze nie raz sie odezwe.
Pozdrowionka.
-
Re: szegolne szczegoly
Znacznie lepiej niż pocięte larwy mącznika, to dawać pająkom larwy jego krewniaka - pleśniakowca (Alphitobius spp). Ostatnie stadium larwalne ma ok. 1 cm, pośrednie są odpowiednio mniejsze. Pająk dostaje więc żywy pokarm i poluje gdy chce. Dobry jest też wylęg świerszczy i chrząszcze strąkowca fasolowego (ale to dla odrobinę większych pająków, bo są dość twarde).
-
Re: szegolne szczegoly
A najlepsze są larwy mącznika młynarka. Z doświadczenia wiem, że pająki o wiele chętniej je jedzą, niż larwy much, czyli tak zwane pinki.
-
Re: szegolne szczegoly
czytaj forum i faq !! tam masz odp na wiekszość swoich pytań
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum