Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: .......hmmm.....

  1. #1
    Mc.Luka
    Guest

    .......hmmm.....

    chodzi mi o pająki, które wydając sykliwe dźwięki, np. theraphosa blondi czy pterinochilus murinus- i mam takie pytanie:
    czy wszystkie osobniki wydają takie dźwięki, czy są to wyjątki ?
    moja pytanie stąd, że posiadam takie pająki, ale żaden znich jeszcze nie syczał podczas drażnienia czy podczas niejedzenia przed wylinką na świerszcze(wiem, że dźwięk wydają po to aby ostrzec napastnika, a świerszcz może być napastnikiem, gdy pająk nie jest głodny i szykuje się do wylinki)


  2. #2
    rastafaq
    Guest

    Re: .......hmmm.....

    nie kazdy pajak stryduluje, wiem ze "sycza" blondi, pterinochilusy, cyratogyrusy bo akurat te mam


  3. #3
    werni
    Guest

    Re: .......hmmm.....

    Witam.
    Bestie, ktore posiadam (murinus, blondi, ceratogyrus) wyjatkowo cichutkie sa. Jeszcze nie udalo mi sie zaobserwowac ich wyczynow "wokalnych"


  4. #4
    rastafaq
    Guest

    Re: .......hmmm.....

    spiewaja tylko w ekstremalnych przypadkach, jak chcesz go przelozyc do innego miejsca i ostro go wpieniasz, przynajmniej tak u mnie jest


  5. #5
    werni
    Guest

    Re: .......hmmm.....

    Jedyne do czego udalo mi sie doprowadzic moje pajaki to ucieczka, postawa bojowa, ewentualnie atak lub pylenie wloskami. Widocznie za malo sie staralem :>


  6. #6
    RedmanBoa
    Guest

    Re: .......hmmm.....

    Puść im coś z repertuaru "Ich troje", na pewno poskutkuje... :]


  7. #7
    morda
    Guest

    Re: .......hmmm.....

    Ja jak narazie słyszałem syczenie murinusa i Acanthoscurri geniculaty. Tak, tak - geniculaty sycza. Przeczytać można o tym na kilki stronach w USA i UK. Syczy ale jak narazie cichutko (11 wylinka).

    Syczą:
    blondi
    Ceratogryusy
    Pterinochilusy
    Hysterocratesy
    Citharischius crawshayi i większość afrykańskich
    większość azjatyckich (oprócz Poecilotherii)

    Podobno jakieś Psalmopoeusy mogą ale nie słyszałem.


  8. #8
    wino
    Guest

    Re: .......hmmm.....

    moja genia L10 tez syczy mozna to nazwac bardziej cichym grzechotaniem


  9. #9
    Baku
    Guest

    Re: .......hmmm.....

    kazdy pająk moze wydawać dzwięki nie kazdy moze styduliwać ,,,,

    naządy strydulacyjne to hmm jakby to opisać :P :P - to taki grzebień którym przejerzdzając o kant stołu wydaje dzwięki :P


  10. #10
    Bandit
    Guest

    Re: .......hmmm.....

    a moja geni nie syczy pewnie wiedzie zbyt spokojny żywot ale słyszałem jak blondi syczy miała wtedy humorek


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •