Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: pytanie o terrarium

  1. #1

    pytanie o terrarium

    Takich tematów było juz chyba sporo, ale chciałem się zapytac czy jak kupie samo szklane terrarium to lepiej je wykonywac samemu (jesli tak to co potrzebuje zeby poprzyklejac korek i maty kokosowe na sciany, jak samemu zbudowac dośc duzy wodospad- na 60 cm wysokosci, którędy doprowadzic kable do srodka, jak zamontowac zarowki, i które najlepiej kupić do terrarium tropikalnego pozwle sobie zrobic mala reklame czy kupic night glo, day glo, heat glo czy promienniki podczerwieni- które dają ciepło a które tylko swiatło, czy potrzeba kupic mały wentylatorek do środka a takze to jak "zautomatyzowac" terrarium- chodzi mi o to jak podłączyc termostaty i automatyczne wyłączniki swiatła) czy lepiej poprostu zlecic to komuś???

    Może troche chaotycznie wszystko zapisałem, ale myśle ze się doczytacie i odpowiecie

  2. #2
    djtommi
    Guest

    Re: pytanie o terrarium

    jak masz wizje tego jak ma to wygladac to zrob sam bo to nie jest trudne a nie ma sensu komus dawac kase za cos takiego, wodospad zbuduj z korka (bardzo dobry pomysl na niego daja w biofilu i latwy jest do wykonania). Do przyklejenia uzyj silikonu akwarystycznego, a reszta zalezy od tego co chcesz w srodku trzymac.


  3. #3

    Re: pytanie o terrarium

    Tu masz linka jak zrobic szklane terra od podstaw
    http://arachnea.pl/index.php?option=...=156&Itemid=95

  4. #4

    Re: pytanie o terrarium

    Dzięki za linka, ale nie chodziło mi o budowe terrarium tylko o zaaranżowanie wnętrza czyli któredy przeciągnąc kable gdzie jak i jakie zarówki najlepiej załozyc i jak podłączyć cała reszte elektroniki - termostaty, wyłączniki czasowe a teraz sobie przypomniałem ze chciałem sie jeszcze dowiedziec czy do pompki, która bedzie pompowala wode do wodospadu można podłączyc nawadnianie terrarium, zeby mozna bylo jakoś niezaleznie od wodospadu włączać???

  5. #5

    Re: pytanie o terrarium

    Sorry, nie tego linka dokladnie wyslalem. Ale jak bys troche poszperal po stronie to bys zobaczyl ze jest tam caly dzial terra od budowy i wystroju do opieki nad terraium. Pytanie tylko dla kogo ma byc jeszcze to terrarium dla jaszczurki, weza...?

  6. #6

    Re: pytanie o terrarium

    Dla węza. I jeszcze jedno pytanie z czego zrobić basen około 50 cm

  7. #7

    Re: pytanie o terrarium

    Prosze wytłumaczcie mi czym ogrzewac a czym oswietlac, tylko prosze nie piszcie ze lustrzanka, bo chcę miec wszystko w miare profesjonalne

    Z tego co "obliczyłem" wychodzi ze zeby
    a) ogrzac terrarium musze mieć : promiennik podczerwieni , i kabel grzewczy
    b) oświetlic musze miec
    - na dzien: świetlówke, i żarówke np. day glo
    - na noc zarówke np. night glo
    Czy to nie zaduzo bo chyba sie coś przeliczylem, bo wychodzi ze miałbym zainstalowane conajmniej 4 RÓZNE żarówki????
    I jeszcze jedno jak długo działa promiennik, ile najwiecej moze chodzic na dzien, i czym ogrzewac w dzien zeby utrzymac temp. 25- 29 stopni i w nocy 22- 24 stopnie??? A co to jest ten ściemniacz???

  8. #8

    Re: pytanie o terrarium

    widze ze nikt mi nie chce odpowiedzieć

  9. #9

    Re: pytanie o terrarium

    qtwa widze ze wszyscy sie spiesza zeby mi odpowiedziec!!!!!!!!!!! dziekuje wam bardzo z taką pomocą to rzeczywiscie daleko zajde w hodowaniu wezy!!! do d..y nie podobne!!!!!!!!!!!

  10. #10

    Re: pytanie o terrarium

    Pomocy no!!!!!!!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •