Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Kable grzewcze !!!!!!!!

  1. #1
    Baku
    Guest

    Kable grzewcze !!!!!!!!

    pisze to bo juz mnie troche męczy gadanie ze sie nie nadają ,,,
    wprowadzacie ludzi w ten sposub w błąd i tyle !!!!


    kabel grzewczy , montowany gdziekolwiek , nadaje sie do ogrzewania pająka w sam raz !!

    kable grzewcze stosuje u moich durzych pająków i jest z nimi wzystko ok , małe pająki kłade na terrariach tak ze maja taką jakby mate grzewczą ( temp u małych 25-28* ) i terz jest z nimi ok , jedne kopią drugie nie kopią i wszystko idzie tak jak trzeba ,,,

    zamiast gadać ze kabel grzewczy jest zły ( a nie jest ) powiedzcie ze wazna jest odp temp - bo tylko to sie liczy ,,,



    a i jeszcz- prendzej zaszkodzisz pająkowi zarówką niz kablem grzewczym ,,,,


  2. #2
    Nazar
    Guest

    Re: Kable grzewcze !!!!!!!!

    no to wytlumacz czemu bardziej zarowka zaszkodze??


  3. #3
    nokeg
    Guest

    Re: Kable grzewcze !!!!!!!!

    temperatura ok. ale jak pajakowi jest goraco to chce sie zakopac. zakopie sie a tam jeszcze goretszy kabel grzewczy. chodzi o to ze niemoze wybrac sobie miejsca z odpowiednia temp


  4. #4
    Awikularia
    Guest

    Re: Kable grzewcze !!!!!!!!

    Mozna kabel lub mate grzewcza zamontowac tylko po jednej stronie podloza, lub na tylnej sciance. Nie ma tak, ze sie calkowicie nie nadaja. I zarowki, i kable, i maty sa dobre. Trzeba jedynie wiedziec, ze pajak sie zakopuje jak mu jest za goraco i nie montowac kabla na calej podstawie terra...

  5. #5
    CRIMSON
    Guest

    Re: Kable grzewcze !!!!!!!!

    Jak dobrać moc kabla do temperatury?


  6. #6
    roko
    Guest

    Re: Kable grzewcze !!!!!!!!

    ja mam to inaczej zrobione kabel grzewczy 25 watt termostat akwarystyczny i ustalam temeprature jest pewien poślizg i dlatego mam jeszcze termometr i porownoje
    pozdrawiam!

  7. #7
    Baku
    Guest

    Re: Kable grzewcze !!!!!!!!

    dokładnie !! kabel upyha sie na jednej stronie a na drugiej ( bez kabla) daje sie kryjówke ,,, , dzięki temu pająk częściej wychodzi ,,,,

    zarówką morzna pająka przypalić dosć łatwo a kablem nie


    pajak nie koniecznie sie zakopie - on będzie uciekał OD źródła ciepła a nie głupio ( jak w jakimś amoku ) kopał i pchał sie samemu w ogień , nawet jak haplopelne połorzysz na palniku to nie zacznie kopać a wpier ... sie na najwyrzszy punkt w tera ,,

    wersja ze sie zakopie brzmi dlamnie tak jakby ktoś powiedział ze jak sie oparzy to wepchnie ręke głebiej , zamiast wyciągnąć ja odruchowo ,,,,




    nie ma znaczenia czym ogrzewamy pająka tylko to czy robimy to dobrze ,,, hmm morze jeszcze wypisze wg mnie zalety ( porównanie ) zarówki i kabla

    kabel :
    - grzeje na tej powierzchni na której chcemy ,
    - temperatura podlega miejszym wachanią
    - termostat lepiej pełnia zadanie jak grzeje sie od spodu nirz od gury
    - wilgotność jest wyrzsza a ucieczka wody z terra mniejsza
    - nawet przy przegrzaniu pająk morze uciec do gury ( gdzie jest chłodniej )
    wady:
    - nie daje światła
    - wiencej kłopotu z montarzem i przy ew. awarji
    - źle stosowany zaszkodzi pajakowi


    zarówka :
    - daje światło

    wady :
    - szybsze wysuszanie
    - temperatura wysoka w całym tera co przy przegrzaniu odcina jaką kolwiek droge ucieczki ( pod ziemią przy długim grzaniu jest terz gorąco - byliście kiedyś w tropikalnej jaskini ?? - to nie tak jak nasz raj , po 5 minutach kapie z ciebie ztrumieniem )
    - źle stosowana zaszkodzi szybciej pająkowi nirz kabel



    ************************************************** ***************


  8. #8
    Baku
    Guest

    Re: Kable grzewcze !!!!!!!!

    identycznie :] tyle ze ja mam jeszcze zarówki - czasem sie przydają .... : ]

    tylko ze zamiast termostatu ( sam sie zamierzam na to przerzucić ) są czasowe włączniki - wymaga pracy troche ustalenie temperatury odpowiedniej ale da sie to załatwić : ]


  9. #9
    CRIMSON
    Guest

    Re: Kable grzewcze !!!!!!!!

    I czs.wł i termostat -myśle. Czas wł. wyłączy na noc.Dotąd grzałem żarówkami, ale z tym roboty jest.


  10. #10
    PMajdan
    Guest

    Re: Kable grzewcze !!!!!!!!

    No dobra, ale jesli kabel umieszczasz wewnatrz terrarium, to pajak moze sie do niego dokopac.. i ... brzytko to bedzie wygladalo.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •