Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

  1. #1
    Chriss
    Guest

    Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    Witam

    Mam maly problem z malutką [2-3 wylinka] A.Metallica. Mianowicie ona nie chce jesc robali, które są na ziemi. Przez 2 dni robal lezal na ziemi, chodzil sobie w najlepsze a pajaczek nic! Gdy przelozylem robala na pajeczynke to nie minelo 5 minut a juz byl pozerany! Troche mnie to zdziwilo, czy to znaczy ze mam jej zarcie dawac na talerzu...znaczy na pajaeczynie???
    Druga sprawa to troche dluga wylina Rose'y(L4) [czy jakkolwiek sie to powinno pisac]. Juz od 1,5tygodnia siedzi zakopana w chatce + kilka dni glodowki przed zakopaniem. To troche dziwnie bo wczesniej max tydzien glodowki i ot bylo wszystko do wylinki...teraz juz to jest 2 tygodnie... troche dziwne dla mnie...no ale tym sie nie bardzo przejmuje... gorzej z ta avicularia bo to troche upierdliwe jest jak jej robal spadnie to ona go nie widzi!

    Pozdrawiam


  2. #2
    PMajdan
    Guest

    Re: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    Ja ma to samo z katnikiem - ale jak mu pokroje robaka to je....


  3. #3
    loko
    Guest

    Re: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    staraj sie Avice wrzucac zarcie na siec, i po klopocie...


  4. #4
    Chriss
    Guest

    Re: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    wszystko fajnie, ale jak wytlumaczyc zywemu robalowi zeby na niej siedzial a nie spadal z tej sieci?


  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    Z pierwszego problemu wnioski same sie nasuwaja - karm tak, a nie inaczej, czyli podawaj robala na siec. ... btw. robakowi nie wytlumaczysz, zeby tam siedzial
    Mozesz mu narysowac schemat i go uczyc, ale nie sadze, zeby to cos dalo :>

    Jezeli pajak nie zje, to jego strata - po prostu.
    A co do wylinki rosei, to jest to jak najbardziej normalne


  6. #6
    Chriss
    Guest

    Re: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    Atrax Robustus napisał(a):

    > Mozesz mu narysowac schemat i go uczyc, ale nie sadze, zeby to
    > cos dalo :>

    No nic... jak nie zadzialaja schematy to mu lebek ukrece i na to samo wyjdzie... poprostu jestem przeciwnikiem krojenia robali ktore plesnieja po kilku godzinach.


  7. #7
    loko
    Guest

    Re: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    plesn pojawia sie dopiero po uplywie jakichs 24 godzin.. poza tym jak rzucisz pokarm na dno pojemnika to jak bedzie głodna to zejdzie i zje...
    choc faktycznie z doswiadczenia wiem ze nie chetnie zchodza.. ale coz..


  8. #8
    brachypelma15
    Guest

    Re: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    Metalica jest pajakiem nadrzewnym i powinieneś wzucać mi cos co lata : )

  9. #9
    morda
    Guest

    Re: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    Naprawde? Cambridgei to też pająk rzekomo nadrzewny (jego anatomia na to wskazuje) a mój jeszcze na oczy nie widział czegoś latającego.


  10. #10
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Karmienie Metallici i wylina Rose'y

    Moje pajaki nigdy nie przyjmowaly martwego pokarmu... przepraszam: raz sie zdarzylo mojej smithi, jak za pierwszym razem zjadla muche - ale to wszystko - wiecej juz sie to nie powtorzylo.
    Robilem tak: w przypadku pinek, wpuszczalem je na pare minut do pudelka i jak pajak nie zaatakowal, to wyjmowalem i podawalem kiedy indziej. Teraz z kolei podaje swierszcze, ktore nie zakopuja sie juz w podloze, wiec zostawiam je na pare godzin i jak pajak je, to ok, a jak nie zaatakuje, to kolejny raz dostaje jesc pare dni pozniej.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •