Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

  1. #1
    Serpent
    Guest

    PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    Chciałbym się dowiedzieć ile osób karmiło ptaszniki noworodkami gryzoni konkretnie chodzi mi o SZCZURY, pytam się ponieważ straciłem samice P. cambridgei (około 15 wylinki) pare miesiecy temu, teraz dostał oseska P. murinus (12 wylinka) i również dostał objawów ''zatrucia'' (nieskoordynowane ruchy kończyn, chaotyczne, paniczne poruszanie się, w ostatniej fazie praktycznie się nieporusza, leży bezwładnie zachowująć ostatnie resztki życia) ciekawi mnie czy u kogoś zaistniał może podobny proceder (z udziałem noworodków SZCZURZYCH), często karmiłem noworodkami MYSIMI i nigdy takie zjawisko nie zaistniało, kilka razy objawy takie występowały także po świerszczach (które najadły się np. pryskanej sałaty lub jakiś innych świnstw) co do świerszczy to raz pająki padały a niejednokrotnie wychodziły z tego ''zatrucia'' po wylince były juz normalne niestety były i takie co jej niedoczekały, zastanawiam się czy mozliwe iż w ciele noworodków znajdują sie jakieś szkodliwe substancje dla stawonogów (np. dla węży nie są szkodliwe) mieliście do czynienia z takimi przypadkami? (głównie chodzi mi o SZCZURY)

    Pozdrawiam
    Serpent


  2. #2
    nokeg
    Guest

    Re: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    kiedyś słyszałem że coś trującego mają w ogonach, ale niemam żadnych konkretnych informacji.


  3. #3
    rastafaq
    Guest

    Re: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    Z tego co wiem to szczury maja w ogonie jakas trucizne, ale nie jestem pewien i dziwne jest dla mnie ze pajak sie odtul od szczura.A skad brales te noworodki z wlasnej hodowli czy zlapales gdzies ??

  4. #4
    PMajdan
    Guest

    Re: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    Pajak to zywe stworzenie, wiec jak kazy organizm moze sie zatruc. A jakie bylo pochodzenie tych szczurow? Wlasna hodowla?


  5. #5
    Neo2
    Guest

    Re: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    A w ogonie mają strychnine chyba.


  6. #6
    2P
    Guest

    Re: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    Tak, napewno mają truciznę w ogonie i jest to strychnina. Przypuszczam, że to mógł być powód zatrucia, choć pewności niemam.

  7. #7
    loko
    Guest

    Re: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    nie maja strychliny w ogonie, w ogonie magazynuja sie ( a wzasadzie odkladaja) toksyny, jezeli szczur by\ł młody i pochodzil z hodowli to w jego ogonie napewno nie było ani strychliny ani cyjanku ani niczego innego...
    Ja karmie gryzoniami z powodzeniem... młody szczor mogl zrobic krzywde pajakowi, jednym słowem mogł go dziabnac..
    lepiej karmic noworodkami myszy..


  8. #8
    2P
    Guest

    Re: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    aha, dzięki za poprawienie mnie

  9. #9
    krwiopij
    Guest

    Re: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    boze! slyszysz a nie grzmisz! jaka strychnine? czy wyscie sie z choinki urwali? strychnina jest substancja pochodzenia _wylacznie_ roslinnego... w szczurzym ogonie nie ma _zadnej_ trucizny... niewazne, czy szczur jest stary czy mlody, zdrowy czy chory, bialy, laciaty czy w szkocka krate...

    to przykre, ze twoj pajak sie zatrul... ja widze jedno, bardzo proste rozwiazanie - nie karm go wiecej szczurkami... zreszta gdzie twoje sumienie? szczur to zwierze o inteligencji porownywalnej do psiej (czesto i wyzszej) i niesamowitej osobowisci... lepiej bys kupil malego i wychowal - raz na dobre odechcialoby ci sie skazywanie ich na pajecza paszcze...

  10. #10
    Neo2
    Guest

    Re: PTASZNIKI a ZATRUCIA....

    Mi zawsze mówili że szczury mają jakąś trucizne w ogonie od małego, ale tylko dzikie szczury. Mama mnie straszyła i nauczyciele mowili


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •