Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: odnośnie wysyłki

  1. #1

    odnośnie wysyłki

    Prosze o ocene bezpieczeństwa, wysyłam pająka jutro (1*) w nocy będzie (-3*) a w mieście docelowym (0*), pająk(L10) będzie w plastikowym pudełku wypchanym bandażami, to obklejone folią (z bombelkami) i to do koperty bombelkowej wypchanej watą. Wiem ze lepiej wysyłać PKP(niedarady) lub PKS ale niestety w moim przypadku jest to ciężka sprawa. Jezeli mieliście przypadek ze pająk nieprzezył podróży z powodu mrozu napiszcie ile było wtedy stopni (noc,dzień)

  2. #2

    Re: odnośnie wysyłki

    Głupotą jest wysyłanie zwierząt w takich temperaturach.


  3. #3

    Re: odnośnie wysyłki

    jeżeli pająk potrzebuje przypuśćmy 25c to raczej nawet takie zabezpieczenie moze niepomóc pamietaj bandaże itp ogrzeją na jakis czas ale nie na cały dzien
    pozdro

  4. #4

    Re: odnośnie wysyłki

    Mysza1983 a przy jakiej temperaturze słyszałeś zeby pająk nie przezył? bo ja znam przypadek ze w nocy było -10 a w dzień -8 i nic sie nie stało, jak niemasz jakichś konkretnych przykładów wysyłek to skąd wiesz ze to głupota? tak ci sie wydaje?

  5. #5

    Re: odnośnie wysyłki

    no wiesz zdażają sie wyjątki czasem to zależy od szczęścia a czasem od wytrzymałośći pająka niektóre nietolerują takich wachań temperatury wszystko zależy też od gatunku! ja skorpa cesarskiego niosłem 5min na dworze i jak przyszedlem byl bardzo przymulony podniosłem temp i doszedł do siebie poprostu po co ryzykować

  6. #6

    Re: odnośnie wysyłki

    heh ciekawe jaki gat, wytrzymie 24h przy -10 na dworze

    czemu nie wyslesz PKS, ciepło i tanio


  7. #7

    Re: odnośnie wysyłki

    któż to wie mysza może bart_n

  8. #8

    Re: odnośnie wysyłki

    roko ja tu nic śmiesznego nie widze, mój post niebył żartem, co do gatunku był to pterinochilus murinus, zeby jeszcze zaspokoić Twoją ciekawość bardziej to powiem ze na forum był post o kędziorku który przezył podróż w -14, niechce sie tu z Tobą kłucić bo nie poto dałęm tego posta, do śmiechu tez mi niejest więc przykro mi ale nie pożartuje sobie z Tobą... i juz zeby zakończyć tą rozmowe powiem ze wysyłam za 2 dni ma być wtedy 4 stopnie (w nocy 0,1)

  9. #9

    Re: odnośnie wysyłki

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi, posta mozna juz usunąć...

  10. #10

    Re: odnośnie wysyłki

    Ja wysylalem murinusa jak bylo w dzien(2)w nocy(-3) po 2wyl i przezyl ale takie zabezpieczenie przed zimnem to mozesz karaluchom dać. Ja pudełko po kliszy wysyłałem w paczce 15x7 i wszystko było zabezpieczone tak że bomba atomowa by nie ruszyła. Kup lignine, wyłóż w środku do oporu ligniną(pudełko z pająkiem) na wierzch zrób taką izolacje z ligniny i styropianu (4warstwy-lignina,styropinan,lignina,styropian) obklej to taśmą klejącą (kawałki styropanu musza sie stykać) włóż do pudła z ligniną i gazetami i teraz folie bąbelkową na ścianki pudełka kartonowego, obklej to taśmą i wysyłaj. Główne pudełko w ktorym bezposrednio jest pająk powinno wyglądać jak cegła tzn, cała w styropianie i ligninie bez prześwitów, niebój sie pająk nie udusi sie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •