Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: karmienie przed i po wylince

  1. #1

    karmienie przed i po wylince

    moj albopilosum w niedziele ( 9.02.2004 ) przelazł 4 wylinke , jakoś 5 dni po niej dałem mu białego robala - zeżarł , wczoraj dałem mu drugiego patrze rano nie ma ( zeżarł )
    myśle co on tak duzo je ? stwierdziłem ze mu przystopuje karmienie ale patrze przed sek a on wyniósł z kryjówki jakieś resztki i wcina no to dałem mu świerzego - wiem ze pajak jak nie bedzie chciał to nie bedzie jadł ale czy on nie je za duzo ? ( L4 to przeciez mały pajaczek - 2 robaki w tak niedlugim czasie ??? )

    2ga sprawa - kupiłem 6 lutego emilie L4 - juz miała czarną pupe przy zakupie - nic nie je od tamtej pory - słyszałem ze one rzadko linieją i wolno rosną - skoro nie je juz tyle dni to czekać na wylinke czy dawać jej pomimo to co 3-4 dni robaka ( moze zje ? )

    3cia sprawa - w niedziele ostatnią ( 15.02.2004 ) wyliniała mi geniculata - teraz jest L10 - kiedy moge jej podać jedzenie ( w piątek juz bede mógł ? ) najlepiej po wylince dać bialego robaka czy swirszcza od razu ( slyszalem ze moze jeszcze nie chcieć jeść ) ?

    z góry dzięki 4 all za odpowiedzi.


  2. #2

    Re: karmienie przed i po wylince

    Karmienie po wylince było 100x.

    Skoro emilia ma czarny tyłek to będzie wylinka. Chyba, że mówisz o czarnej plamce?
    Geniculacie daj jeść kiedy będzie głodna... w piątek możesz spróbować. Znając jej apetyt to zje.


  3. #3

    Re: karmienie przed i po wylince

    hmm
    http://polhost.pl/~wojtas/mojepajaki/mojepajaki.htm ( zdjecia na samym dole )
    to jest czarny tyłek czy czarna plamka ?


  4. #4

    Re: karmienie przed i po wylince

    A.geniculata po 10 wylince chcesz karmić białymi robakami? :-))))))


  5. #5

    Re: karmienie przed i po wylince

    wiesz
    tak jak pisałem wyzej slyszalem ze moze niechcieć jeszcze jeść
    a skoro np nie bedzie chciala jeść wrzucony do pojemnika swierszcz może ją uszkodzić ( skoro nie bedzie głodna = bedzie olewać swierszcza a ten bedzie robił co chciał )
    wiec wole dac na poczatek bialego robala - zje = głodna i wtedy podam swierszcza
    ostroznosci nigdy za wiele


  6. #6

    Re: karmienie przed i po wylince

    Wiesz jak dla mnie to ten pajaczek na zdjeciu nie wyglada na kolesia ktory za chwile bedzie linial. Jeszcze troche czasu do wylinki. MOzesz jej wkladac do pojemnika co kilka dni martwe maczniaki ( najlepiej polowe), moze zje. Lepiej dac martwy pokarm zeby w razie czego nie niepokoil pajaka.

    Pozdrawiam

    Nazar

  7. #7

    Re: karmienie przed i po wylince

    geniculata po 10 wylince nie da sie swierszczowi )
    raczej zje tego swierszcza w piatek

    a to na odwloku emili to czarna plamka )


  8. #8

    Re: karmienie przed i po wylince

    Po kilku dniach możesz śmiało wrzucić świerszcza. Egzoszkielet pająka powinien być już na tyle twardy, że świerszcz nic mu nie zrobi. Nie zje go dziś - zje jutro...


  9. #9

    Re: karmienie przed i po wylince

    Ta Geniculata na zdjęciach jest po 10-tej wylince ?? Wygląda na młodziutką, ile ma cm ciała ?

  10. #10

    Re: karmienie przed i po wylince

    ma jakies 3-4cm
    wiem ze jest mała jak na swoje wylinki
    zdjecia pochodza z połowy stycznia


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •