Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: oświetlenie

  1. #1
    colin
    Guest

    oświetlenie

    witam
    proszę o informację jakiej żarówki używacie do oświetlenia nocnego tj. jakiej firmy /symbol/ i moc. pasowała bu mi żarówka z małym gwintem E14


  2. #2
    redknee
    Guest

    Re: oświetlenie

    a do jakiego zwierzaka chcesz uzyc zarowki ??


  3. #3

    Re: oświetlenie

    ja w nocy nie oswietlam moim ptasznikom terra, z wyjatkiem huahini, grzeje jej czerwona zarowka 25v.


  4. #4
    colin
    Guest

    Re: oświetlenie

    sorry. chodzi o br. vagans,smithi,albopilosa


  5. #5

    Re: oświetlenie

    nie uzywam w ogole w nocy zarowek
    20-22 stopnie mam w nocy w pokoju
    a to chyba wystarczy pajaczkom ( geniculata L10 , emilia L4 , albopilosa L4


  6. #6
    colin
    Guest

    Re: oświetlenie

    a podglądanie nacą


  7. #7

    Re: oświetlenie

    ja moich pajączków nie stresuje niech sobie ziomki buszują bezstresowo.
    papu świerze zawsze jest i niech maja spokoj
    to nie zwierzatka do zabawy


  8. #8

    Re: oświetlenie

    ja dogrzewam tylko w dzien fioletowa Exo Terra Night Glo 25W przez ok 16 godzin i maja wtedy ok 26*-27* (29* poza terra) a w nocy maja ciemno i ok 20*-22*


  9. #9

    Re: oświetlenie

    WojtasWroc, przeciez one nawet nie wiedza ze sie je podglada przy czerwonym swietle)

  10. #10

    Re: oświetlenie

    Je swoje pajączki (Kędziorek L2 i L6, oraz 2x Smithi L3) ogrzewam zwykłą żarówką "oszronioną" 40 W. Jak miałem tylko kędziorka to używałem 25 W, ale jak doszły mi nowe to musiałem zmienić na coś mocniejszego i trochę oddalić lapmkę, żeby każdy z moich 8 nogów dostał swoją dawkę "słoneczka". Temp mierzę u swoich przyklejanym termometrem dla rybek (termometr dla rybek tropikalnych, bo on ma skalę aż do 34 stopni^.^) i naogół w terra mają ok 30 stopni.
    Niestety ostatnio się podłamałem, bo mój kędziorek L6 zaczoł się beszczebelnie przedemną ukrywać. Wlazł do kokosa, i zaczopował ziemią utwardzoną pajęczyną wejście. Nie chce jeść i ani mu się śni z niego wychodzić. Trwa to już ponad 2 tygodnie. Wylinka to to nie jest napewno bo liniał 15.01.2004 r. Więc skoro już jesteśmy przy oswietleniu to może ktoś mi poradzi czy to nie wina zbyt mocnej żarówki (żarówka ogrzewa kędziora i inne ptaszniki, ale jest w 2/3 skierowana na jego terra), czy to poprostu jeden z kolejnych humorków mojego pupilka (ostatnio wykopał sobie tunele pod całym terra i nie wychodziłz nich przez ponad 2 tygodnie)?
    Załączam zdjęcie jak to mniej więcej wygląda.

    Otaku

    PS po pewnym czasie zaczołem się o niego nie na żarty martwić i regularnie mu "przeszkadzam" podnosząc co 2 dni połówkę kokosa, aby miał tam cyrkulację powietrza, próbuję go też jakoś zachęcić do polowania na pokam, ale nie rusza, ani mączniaków, ani świerszczy


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •