Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Dłuuga noga.

  1. #1

    Dłuuga noga.

    Jednej z moich albopilosum teraz już L2 po wylince nie stwardniała wogóle jedna noga, upłynoł już tydzień czasu. Dziś wrzuciłem jej mączniaczka to podniosła tą noga (jest gdzieś o połowe dłuższa niż pozostałe) do góry jak maszt aby nie przeszkadzał jej w złapaniu i spożywaniu zdobyczy. Niech tylko dorwie ten aparat cyfrowy to porobie fotki.

    PS. Może tą noge amputować? Czy lepiej zostawić to przyrodzie?


  2. #2

    Re: Dłuuga noga.

    ja to bym urwal ja ale niech wypiedza sie bardziej doswiadczeni...

  3. #3

    Re: Dłuuga noga.

    jeżeli masz możliwości to śmiało możesz uciąć odnórze ważne aby to zrobić na stawie, zdarza się ze po utracie kończyn np. w połowie u ptaszników odrastają odnórza dosłownie końlawe wtedy również trzeba amputować najlepiej jak najbliżej karapaxu chyba ze to jest kawałek wylinki pozostałej na odnórzu sprawdź to i jeśli tak to można spróbować ją po prostu zdjąć.

    Pozdrawiam
    Serpent

    Ps. ptaszniki nawet po utracie 4 kończyn dochodzą do siebie (spotkałem sie z tym iz ptasznik stracił obydwie nogogłaszczki i odnórza przednie około 4 wylinki i bez problemu jadł, w efekcie wszystkie odnórza odrosły)

  4. #4

    Re: Dłuuga noga.

    To na pewno nie jest kawałek wylinki... niestety.


  5. #5
    _INVISIBLE_
    Guest

    Re: Dłuuga noga.

    Mozesz podjac sie amputowania konczyny, poniewaz ona moze przeszkadzac ptasznikowi w dalszym rozwoju. Zrob to bardzo ostroznie, przy karapaksie ja chwic
    trzeba uwazac poniewaz jak zacznie sie krwotok moze sie wykrwawic i po nim


  6. #6

    Re: Dłuuga noga.

    Po drugiej wylince dopiero? Ja bym zostawił i zobaczyl czy ją straci sam podczas 3 wylinki. Najwyzej pozniej mona kombinowac.


  7. #7
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Dłuuga noga.

    Co do obcinania, to tez lepiej byc ostroznym, zeby nie spowodowac u pajaka powaznego krwotoku. Lepiej jest juz wyrwac tuz przy karapaksie.


  8. #8

    Re: Dłuuga noga.

    jak mu bedzie przeszkadzać to chyba sam ją odrzuci (?)


  9. #9

    Re: Dłuuga noga.

    kiedys, moja B. albopilosum, jak byla jeszcze mała to miala zlamaną noge. W czasie wylinki ją odrzucila.


  10. #10

    Re: Dłuuga noga.

    jak to zlamala??przeciez one nie maja kosci:P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •