Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Theraphosa blondi_umiera

  1. #1
    Etienne
    Guest

    Theraphosa blondi_umiera

    Nawet nie zdążyłem się nią nacieszyć, jest to dorosła samica po 17 wylinkach Od jakiś dwóch dni zaobserwowałem ze ma kłopoty z poruszaniem się, jakby nie miała siły, jak chciała podnieść się na odnóżach to one załamywały się i wjeżdżały pod ciało. Dzisiaj po powrocie ze szkoły zobaczyłem z stoi przy wejściu do nory, nagle zaczęło nią rzucać, wyleciała na środek terra (praktycznie się przeturlała dziwnymi ruchami), wyginało jej odnóża, jakby je prostowała z całej siły aż się trzęsły, tak ja sparaliżowało ze karapaks wbił się pionowo w ziemie, a odwłok zaczął latać na boki. Teraz siedzi z powyginanymi odnóżami i czeka na śmierć. Miałem ja kilka tygodni, jestem załamany


    :-( :-( :-(


  2. #2

    Re: Theraphosa blondi_umiera

    A jaka duża była ta samica i kiedy miała wylinke??


  3. #3
    Etienne
    Guest

    Re: Theraphosa blondi_umiera

    lniala 20 maja

    bez odnozy ma ok 9 cm


  4. #4

    Re: Theraphosa blondi_umiera

    17 wylinek to już stara samica. A ile za nią zapłaciłeś ?

  5. #5
    Etienne
    Guest

    Re: Theraphosa blondi_umiera

    Juz nieistotne tej chwili, ale powinna jeszcze pożyć, samice długo żyja, zreszta nie padają tak jak ona dostają jakiegoś paraliżu :/


  6. #6

    Re: Theraphosa blondi_umiera

    Etienne napisał(a):

    > Juz nieistotne tej chwili, ale powinna jeszcze pożyć, samice
    > długo żyja, zreszta nie padają tak jak ona dostają jakiegoś
    > paraliżu :/
    >

    chyba to jest ważne od kogo ją kupiłeś

  7. #7
    Etienne
    Guest

    Re: Theraphosa blondi_umiera

    ja nie mowie ze niewazne od kogo, tylkoe nie istotne za ile <---> to mala roznica


  8. #8
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Theraphosa blondi_umiera

    Dlatego wlasnie lepiej kupowac male pajaczki, ale to tylko moje zdanie.

    Niestety nie widze juz nadziei dla pajaka.


  9. #9
    Etienne
    Guest

    Re: Theraphosa blondi_umiera

    Przed chwilą znowu dostała drgawek, rzucało nią po całym terrarium, wygląda to strasznie


  10. #10

    Re: Theraphosa blondi_umiera

    Hmmm ja miałem tak z dorosłym samcem albopilosum. Jest to młody samiec (ostatnia wyl ponad 2 miesiące temu). Był strasznie słaby, kurczył nogi pod siebie i nim "rzucało". Żyje mi do dziś szcześliwie bo podwyższyłem mu temperaturę i wilgotność. Nie wiem czy to jakieś wyjście ale zawsze warto spróbować.

    Atrax zgadzam się z Tobą - małe pajączki są dużo lepsze. Raz, że takiego "wychowasz" a dwa - jest dużo tańszy.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •