-
Re: nimfy
Bylaby to hybryda. Chodzi o to, ze auratum jest podobny do smithi, ale zamieszkuje wyzsze tereny - stąd potoczna nazwa. Gatunki są inne.
-
Re: nimfy
A Awi z twojego opisu tego nie wiem, tylko od innych ludziów, co na 99% nie czytali tego opisu, więc to też nie jest tak wszystko prosto jakby mogło być... ;-). Choć ciekawi mnie co by wyszło z połaczenia tych 2 gatunków.
-
Re: nimfy
Nie wiem co, ale widzialam dorosla hybryde B. smithi i B. emilia. Wedlug mnie nie wyglada toto najlepiej, lepsze sa jednak czyste gatunki...
-
Re: nimfy
Hybrydy są odporniejsze niż gatunki rodzicielskie (zjawisko heterozji). Teoretycznie powinny szybciej rosnąć i osiągać większe wymiary niż rodzice, a na pewno bedą odporniejsze na ewentualne błędy popełniane przez hodowcę.
-
Re: nimfy
Czasami między poszczególnymi gatunkami mogą istnieć różnice na poziomie podgatunków i wówczas hybrydy są płodne.
Trzeba mieć na uwadzę fakt, że systematyka jest tworem sztucznym. W rzeczywistości poszczególne gatunki, rodzaje, rodziny... nie różnią się od siebie genetycznie na tym samym poziomie zróżnicowania.
-
Re: nimfy
Ja nie mam przeciwko hybrydom nic, jezeli nie sa rozprzestrzeniane masowo i nie zaczynaja wypierac "niehybrydyzowanych" osobnikow. A hybrydy, jak mowil Jaca, sa dosc odporne. Zreszta wystarczy popatrzec na kundle (psy). Te zwierzeta ciesza sie raczej opinia dlugozywnych
-
Re: nimfy
Heterozja, wigor mieszańców, zjawisko zwiększonej żywotności i bujności pierwszego pokolenia mieszańców powstałych z dwóch różnych homozygotycznych form (homozygota) rodzicielskich.
Hybrydy dwóch różnych taksonów (np. gatunków) są najczęściej niepłodne (tzw. mieszańce międzygatunkowe).
-
Re: nimfy
Każdy żywy organizm ma swój indywidualny zestaw genów, różny od genotypów innych osobników tego samego gatunku.
Identyczne genotypy mogą mieć tylko organizmy bliźniacze (bliźnięta jednojajowe), choć i one mogą genetycznie różnić się nieco od siebie w wyniku mutacji.
-
Re: nimfy
Genotyp wespół z warunkami otoczenia wpływa na wykształcenie cech zewnętrznych organizmu czyli fenotypu.
Fenotyp, zespół morfologicznych, anatomicznych, fizjologicznych i biochemicznych cech organizmu żywego wykształcony w trakcie jego rozwoju osobniczego (ontogenezy), a zależny od składu genowego osobnika (genotypu) i oddziaływujących nań czynników środowiskowych.
Organizmy o podobnym genotypie żyjące w różnych siedliskach mogą różnić się od siebie, a organizmy o różnych genotypach żyjące w tym samym siedlisku mogą być bardzo do siebie podobne.
-
Re: nimfy
niezle niezle ale jakos tak ksiązkowo mi brzmi przyznaj sie skad przepisywaleś??;>
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum