Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

  1. #1
    THE VIRUS
    Guest

    POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    Pomocy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Moja Brachypelma boehmei spadła mi z reki na podłoge jak stałem (około metra) i pękła od dołu wyciekło z niej cos. Żyje jeszcze ale słabo sie rusza. Prosze napiszcie mi co mam zrobic i czy przeżyje ??? ;(

  2. #2
    THE VIRUS
    Guest

    Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    L5

  3. #3

    Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    Przykro mi ale jak jej pękł odwłok to tylko mozna czekac aż padnie niestety ale spróbuj rankę przetrzec wazeliną jeszce troszke to pomoże

  4. #4
    redknee
    Guest

    Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    jesli to odwlok pekl to po pajaku


  5. #5

    Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    Powiem tak .jesli rana jest zbyt duza to przykro mi ale raczej bedzie po pajaku:/ szkoda go bo sliczny natomiast jesli pekniecie nie jest duze to jest szansa ze moze przezyc .słyszałem ze mozna zastosowac przy niewielkich peknieciach wazeline lub jakis inny tłuszcz do zasmarowania rany ,ja sam tego nie stosowałem no ale słyszałem o czyms takim.jest takze sposób o którym niedawno pisał ktos w jakims poscie o kroplówce dla pajaka ,wiec poszukaj w starszych postach moze cos pomoze.zmniejsz wilgotnosc w terrarium zeby zapobiec rozwinieciu plesni .mam nadzieje ze bedzie wszystko ok .pozdrawiam MasterMike

  6. #6

    Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    No wszystko juz powiedziane, ale BYŁO mowione że PAJĄKÓW NIE trzeba BRAC NA RĘCE. Pozostaje tylko współczuć pająkowi


  7. #7

    Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    Nadzieja jesyt zawsze czasem obserwuje się też że pająk probje radzic sobie sam jeśli rana nie jest duża bedzie dobrze! 3mam kciuki pozdro!

  8. #8

    Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    Muszę cię zmartwić, ale pająk nie ma praktycznie szans na przeżycie. Po co na ręce brać ?

  9. #9
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    Oczywiscie nie daje mu zadnej nadziei. Na wszelki wypadek zatamuj krwotok. Jezeli tego nie zrobisz, to pajak padnie na 100%, a jezeli zatamujesz, to padnie na 99%. Najprawdopodobniej narzady wewnetrzne ulegly uszkodzeniu i zapewne juz nic wiecej nie da sie zrobic.

    A tego posta bede pokazywal wszystkim geniuszom, ktorzy kiedykolwiek tu na forum beda podawac swoje argumenty za braniem ptasznikow na reke w celu "handlingu" pieszczoszka.

    Przykro mi bardzo z powodu pajaczka, ale masz teraz nauczke na przyszlosc, ze pajak powinien byc w terrarium.. i tylko w terrarium.
    Pozdrawiam!


  10. #10

    Re: POMOCY !!!!!!!!!!!!!

    Biedny pajonk


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •