Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: lusterko versi

  1. #1

    lusterko versi

    gdzies wyczytalem ze lusterko na karapaksie a.versicolor zawiera parzace szczecinki, czy to prawda? To w jaki sposob chwytac (golymi rekami)doroslego pajaka zeby sie nie poparzyc?


  2. #2
    Bohmej
    Guest

    Re: lusterko versi

    Miałem kilka razy versicolor na rękach i nic mnie nie poparzyło. Jeżeli nie bedziesz jej traktowć jak chomika to nic sie nie stanie.

    P.S. Pająka najlepiej nie brać na ręce. Może sie to tragicznie skończyć. Na prawde nie polecam. A tym bardzie versicolor, która jest pierońsko szybka i dobrze skacze!!!!

    ________POZDRO________GuNsEg

  3. #3
    serafin wolny
    Guest

    Re: lusterko versi

    Odpowiedź jest krótka - nie brać!
    Zawsze można zagonić do pudełka i przenieść pająka lub w ostateczności chwycić delikatnie pensetą z gumowymi końcówkami,ale tylko w przypadku gdyby pająk wymagał jakiegoś zabiegu.

  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: lusterko versi

    hmm
    Gdyby pytanie bylo sformulowane inaczej, np.: czy moge go brac do reki?, to bym Ci powiedzial, ze absolutnie NIE !!!... no chyba, ze probujesz sobie cos udowodnic, itd
    Ale ze chodzi o chwytanie, to najlepiej jest (wiem, ze to smiesznie zabrzmi) zlapac pajaka miedzy odnozami. Wtedy mozna go ogladac do woli.. np. tak jak wspomnial serafin wolny, w razie urazu.


  5. #5

    Re: lusterko versi

    wiem, ale zeby tak zlapac ptasznika trzeba go pierw lekko przycisnac do podloza (za karapaks na ktorym jest lusterko z parzacymi szczecinkami)


  6. #6
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: lusterko versi

    1. Pajaki maja wloski parzace na odwloku
    2. Versi ich nie ma.


  7. #7
    serafin wolny
    Guest

    Re: lusterko versi

    Jak boisz się przytrzymać palcem za karapaks to możesz użyć np.ołówka zakończonego gumką pamiętając o delikatności z jaką trzeba to robić.

  8. #8

    Re: lusterko versi

    dzieki za odp.


  9. #9

    Re: lusterko versi

    jednak porusze jeszcze raz ten temat bo znalazlem 2frogmenty w encyklopedii terrarystyki:
    1. "Odwłok niektórych gatunków, np. A. versicolor, ma błyszczące 'lusterko' z parzącymi szczecinkami"
    2. a drugiego nie moge w tej chwili znalesc, ale jest na 100%


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •