Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Pomozecie poczatkujacej...???

  1. #1
    Mufka
    Guest

    Pomozecie poczatkujacej...???

    Czesc, chcialabym zaczac hodowac ptaszniki i na poczatek mysle o kupnie b.smithi. Przeczytalam juz troche na ich temat jednak ciagle mam pewne watpliwosci. A mianowicie wkoncu mozna je brac na reke czy nie, bo rozne zrodla pisza co innego, a w opisie na terrarium.com jest napisane, cytuje: "Gatunek bardzo spokojny i łagodny, nie jest agresywny, bez obawy możemy go brać na rękę". Po drugie: wiekszasc ogloszen w dziale SPRZEDAM dotyczy malusienkich pajaczkow L2 lub L3. w tym wieku nie mozna jeszcze odroznic plci, wiec kupuje sie wtedy tak "w ciemno", bo moze to byc samiec zyjacy krotko???

    Prosze o wyrozumialosc, wiem ze moje pytania moga byc banalne, ale nie kazdy od razu wie wszystko.


  2. #2

    Re: Pomozecie poczatkujacej...???

    na rękę brać możesz jeśli nie trafi ci się jakiś agresywny osobnik, ale zanim on podrośnie mam nadzieję, że zrozumiesz, że to bezcelowe meczenie zwierzaka itd...
    niepolecam brania!!!!!!!!!!
    co do kupna to chyba lepiej małego kupić, kolo L3, bo bedzie Ci dłużej żył i nawet gdyby miałby to być samiec to do tego czasu bedziesz miała jush pewnie wuchte innych pajączków więc się nie przejmuj płcią.

    jak masz jakieś pytanka jeszcze to moje gg 2522319


  3. #3

    Re: Pomozecie poczatkujacej...???

    Kup młodego, zobaczysz jaka przyjemność z obserwowania kolejnych wylinek. Branie na rekę jest zupełnie niepotrzebne, niebezpieczne dla zwierzaka bo poruszy sie podejrzanie i odruchowo rzucisz nim o ściane


  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Pomozecie poczatkujacej...???

    Poczytaj sobie FAQ...
    Swoja droga postaram sie, zeby z opisow zostalo wyeliminowane to haslo o braniu ptasznikow na reke, albo chociaz o zmienienie go na "nie zaleca sie brania na reke".
    jest pare powodow:
    1. moze ukasic... (nawet najlagodniejszy gatunek)
    2. moze cie przestraszyc.. zrobisz gwaltowny ruch i pajak spadnie, a wtedy:
    a) moze sie zabic,
    b) zwieje i juz go nie zobaczysz,
    3. Moze wyczesac parzace wloski... a to w cale nie jest przyjemne.
    4. Sa inne zwierzeta do glaskania,
    5. Sa inne metody dowartosciowania siebie, niz branie pajakow na lapke :]

    Pozdrawiam.


  5. #5

    Re: Pomozecie poczatkujacej...???

    Hey !
    Eeee tam czy ja wiem czy samiec zyje krótko , w stosunku do samicy fakt krócej ale ogólnie 4 lata to kawałek czasu , a zobaczysz ze na tym jednym pajęczaku się nie skończy bo to hobby wciąąąąąąąąąga , a brania na rączkę nie polecam (Ciebie "najwyżej" dziabnie , a upadek dla pajaczka z nawet niewielkiej wysokości najczęściej oznacza śmierć) , aaa i kup lepiej młodego , bo to : mniejszy wydatek na początku i niesamowita frajda (heh a nawet duma) kiedy pajączek linieje (młode robia to dużo częściej)

    Pozdrawiam , Michał

  6. #6
    Mufka
    Guest

    Re: Pomozecie poczatkujacej...???

    Dzieki ))) Mam jeszcze jedno pytanko: po ktorej wylince mozna juz okreslic plec b.smithi??? Bo ja jednak wolalabym chyba kupic sobie ptasznika, wiedzac ze on na 100% jest samica.


  7. #7

    Re: Pomozecie poczatkujacej...???

    eeee samica to wydatek ok 150 zł (chyba że trafiłaś na jakąś okazje) , a młody (3 wyl) to jakieś 20 zł , możesz kupić sobie np sztuki , podobno w kokonach jest więcej samic niż samców , a płeć na 100% to można sprawdzić po ok 9 wyl (dla samca ostatniej) a tak wcześniej to zdaje się od 6 (nie jestem pewien) można próbować określić po wylince ale to wymaga wprawy :/

    Pozdrawiam , Michał

  8. #8

    Re: Pomozecie poczatkujacej...???

    przecież to jest dyskryminacja...samce tez są fajne


  9. #9

    Re: Pomozecie poczatkujacej...???

    Samiec też dobry jak się okaże że samiec to się umówimy na kopulacje (bez skojarzeń chodzi o pająki)

  10. #10

    Re: Pomozecie poczatkujacej...???

    Mufka ---> plec mozna okreslic gdy pajaczek ma minimum 3 cm cialka - po 8/9 wyl powinno byc łatwo o rozpoznanie plci


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •