Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Avicularia

  1. #11

    Re: Avicularia

    racja Atrax - zapomnialem dodac ze wina moga byc czynniki genetyczne


  2. #12
    serafin wolny
    Guest

    Re: Avicularia

    Może być też tak,ale nie jestem tego pewien,że Avicularie w warunkach naturalnych szczególnie młode żyją stadnie i rozdzielane mogą padać,chociaż powiem szczerze,że sam niewiem jaki to by mogło mieć związek.Co do stresu to było już wałkowane (nie pamiętam czy na tym forum),że coś takiego jak stres u pająków nie jest możliwe ze względu na to,że pająk nie posiada mózgu.Reaguje jedynie na bodźce zewnętrzne.Wystraszy się to ucieka,a stres jest już czymś bardziej złożonym i długotrwałym uczuciem.Moja jedna z trzech versi padła przed trzecią wylinką a dwie pozostałe trzymane w identycznych warunkach przeszły ją bez problemu.Teraz są już po szóstej wyl.i odpukać mają się świetnie.

  3. #13
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Avicularia

    Zalezy, co interpretujesz pod slowem "stres". Pajaki nie maja mozgu... ale maja pewien zwoj nerwowy, ktory potrafi generowac proste impulsy trafiajace do roznych efektorow. Impulsy te nie sa zbyt zlozone, ze wzgledu na proporcje "mozgu" w stosunku do ciala oraz jego zlozonosc. Natomiast stres jest dlugotrwalym poczuciem zagrozenia spowodowanym czynnikami zewnetrznymi i jest wyrazany (oczywiscie zgodnie z zasada akcji i reakcji) poprzez reakcje na bodziec. Pajak nie moze okazywac wyzszych uczuc, jak przywiazanie... sympatia, ale podczas dlugotrwalego zagrozenia, nie czuje sie pewnie i wtedy objawia sie to rozdraznieniem lub skuleniem sie, czy szukaniem drogi ucieczki. Stres objawia sie u wielu zwierzat i moze byc powodowany mechanicznie lub chemicznie... Objawia sie czesciowym zaburzeniem normalnego cyklu zyciowego zwierzcia, dla ktorego najwazniejszym instynktem jest instynkt samozachowawczy... jego brak powoduje smierc, dlatego stres jest czynnikiem, ktory chroni organizm przed zgubna inercja i pobudza do dzialania.
    To oczywiscie tylko teoria... nic nie jest sprawdzone, ze Avicularie gorzej znosza takie warunki. Zanim nie zostana przeprowadzone analizy, nic tak naprawde nie moze zostac wykluczone.


  4. #14

    Re: Avicularia

    Qrde nie straszcie mnie... Mam avi versi l3, mam nadzieje ze jeszcze dlugo pozyje... Ostatnio troche stresu miala ale to nie moja wina ze jej wszystko plesnieje i z 2 razy miala akcje przeprowadzka... A co do wilgotnosci to ma raczej wilgotno, ale wrazie W to ide jej jeszcze troche nawilzyc :-)


  5. #15
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Avicularia

    Spokojnie. Nie obawiaj sie niczego. Hodowla ma byc przyjemnoscia


  6. #16

    Re: Avicularia

    Moj znajomy mial 40 avicularia versicolor. Trzymal do 4 wylinki zanim sprzedal. Nie padla mu zadna. Oto jego przepis. W dzien trzymane w temperaturze 27 C, a w nocy 23 C. Temperatura sterowana termstatem. Podloze wermikulit + torf, Bardzo mokre (błoto) wilgotnosc 85-95 %. Bardzo dokladnie czyszczone z resztek. Osobiscie utrzymuje troche nizsza wilgotnosc, tak w granicach 80 %,


  7. #17

    Re: Avicularia

    Chyba mnie przekonaliście żeby kupić sobie versicolorka

  8. #18
    serafin wolny
    Guest

    Re: Avicularia

    Naprawdę warto jak zacznie się wybarwiać to nie można wyjść z podziwu .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •