Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: kiedy zloży te jajka??

  1. #1

    kiedy zloży te jajka??

    Wiem ze to powinienem umieścic w forum o owadach lub zwierzetach karmowych jednak od 2 tygodni nikt na to nie odpowiedzial... Otóż mam parę doroslych swierszczy srodziemnomorskich i widzialem jak samica byla zapladniana ok 3 tyg temu...ja pilnie potrzebuje mlodych swierszczy dla moich pajączkow poniewaz w mojej niemalej miescinie (23tys) nie ma porządnego sklepu zoologicznego gdzie moglbym kupic chociazby mączniaki. Dobra...KIEDY ONA ZŁOŻY TE JAJKA!! temperature maja ok. 22*, wilgotny torf w terrarium...prosze o szybką odpowiedź..
    Tomeq-ptaszniq


  2. #2

    Re: kiedy zloży te jajka??

    panie.. ja mieszkam w toruniu - 250 tys. i o maczniakach moge pomarzyc... ;/


  3. #3

    Re: kiedy zloży te jajka??

    Trudno wyczuć. Nam świerszczyca złożyła jajka chyba we wrześniu i do tej pory nic. Świerszcze dorosłe już zostały skonsumowane, a przychówku, jak nie widać, tak nie widać.


  4. #4

    Re: kiedy zloży te jajka??

    Zwiększ temperaturę, to powinno szybciej pójść. Poza tym, jak masz tylko jedną samicę to trochę kiepsko, zawsze lepiej jest kilka samców i kilka samic. Wtedy masz pewność, że coś tam zajdzie. A wogóle zauważyłeś, że samica przesiaduje w tym pudełku z torfem ? I czy jesteś pewny, że jest ciężarna, zawsze to widać, bo się robi taka grubawa ?

  5. #5

    Re: kiedy zloży te jajka??

    No, jest strasznie gruba...tylko w pudelku wogole nie chce przbywac...temperatury nie zwiększe bo nie mam jak..(najbliższy sklep w ktorym kupilbym odpowiednie zarowki jest w Bytomiu 40km stąd) Moglbym zrobic tak, że nie wyłączałbym zarówki na noc tylko że ona grzeje także tera od mojej albopilosy więc mialaby jasno przez calą dobę a to nie jest dobre.

    Tomeq...ptaszniq...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •