Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Pytanie czysto techniczne

  1. #1
    serafin wolny
    Guest

    Pytanie czysto techniczne

    Mam do Was pytanie,mianowicie jak radzicie sobie z suszeniem włókna kokos.lub torfu,bo wiadomo ,że brykiet włókna kokos po zalaniu wodą jest zbyt mokry aby wkładać go od razu do terrarium podobnie zresztą jak torf ogrodniczy ? Ja robię to w kuchence mikrofalowej,ale jest to dosyć absorbujące.Za wszystkie rady z góry dziękuję.

  2. #2

    Re: Pytanie czysto techniczne

    Zalezy jaką iloscia wody go zalesz ;P Jak pięcioma wiadram, to raczej za mokry....
    Zawsze mozesz go wycisnąc. Nigdy nie spotkalem sie z tym, zeby suszyc wlokno kokosowe. Daje sie, wlasnie takie wilgotne.


  3. #3
    serafin wolny
    Guest

    Re: Pytanie czysto techniczne

    To daj do terra takie wilgotne i zmierz sobie hygrometrem.Pozatym nie cała powierzchnia ma być wilgotna.

  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Pytanie czysto techniczne

    Czemu nie?
    To szybko przestaje byc wilgotne. Jesli chcesz, to daj na parapet i wyschnie, ale ja tam daje od razu do terrarium i wpuszczam pajaka.


  5. #5

    Re: Pytanie czysto techniczne

    W mikrofalowce? To po co ty zalewasz te kostke? Wez siekiere, porab na kawali i wrzuc do terra.
    Zalej kostke, po ok 30 minutach naloz do innego pojemnika tyle wlokna ile Ci jest potrzebne i odsacz z wody. Starczy. Po wlozeniu do terra czegos takiego wilgotnosc bedzie wyzsza o ok 20% od otoczenia (orientacyjnie of korz). Mierzylem elektronicznym higrometrem.


  6. #6
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Pytanie czysto techniczne

    A ja odlupuje kawalek, daje do rondelka z woda i rozdrabniam samemu, az nie nabierze odpowiedniej konsystencji :>

    Zaoszczedzam przy tym wiele czasu.


  7. #7
    PaWeL^
    Guest

    Re: Pytanie czysto techniczne

    czesc

    ja jak daje do pustynnego terra (dla gekona) to rozkładam cieniutko na gazetach - woda wsiąknie ) szybko schnie :]

    pozdro


  8. #8
    Kendzierzawiec
    Guest

    Re: Pytanie czysto techniczne

    Ja biore torf w ręce i ściskam, wtedy wylatuje z niego część wody i mozna spokojnie wżucać do terra. . Przypomina troche zabawe w kupce


  9. #9

    Re: Pytanie czysto techniczne

    Wspomnienia zdziecinastwa?
    Rodzice rzadko zmieniali pieluszki?



  10. #10

    Re: Pytanie czysto techniczne

    a mnie sie wydaje ze spryskanie woda prosto ze spryskiwacza do kwiatkow, (nie musi byc przegotowana w koncu np. na kostaryce wygotowany deszcz nie pada :P) torfu powinno wystarczyc !!!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •