Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: ...dylemat...

  1. #1

    ...dylemat...

    od ponad roku hoduję ptaszniki(prawie półtora), zaczynałem od p.cambridgei, przeczytałem jakieś 10 ksiązek związanych bezpośrednio z terrarystyką i chcę się zająć bardziej "extramalnym" pająkiem, chodzi mi głównie o kilka gatunków i zastanawiam się, który z nich wybrać:
    - haplopelma lividum,
    - hysterokrates ederi, herkules lub gigas,
    - poeciloteria ornata lub regalis,
    - pterinochylus murinus.
    wszystkie są piękne i dla bardziej zaawansowanych hodowców, a kiedyś w końcu trzeba podnieść poprzeczke i uważam, że czas ten nadszedł.
    mam do Was pytanie:
    którego z tych wymienionych wyżej pająków polecilibyście, a może zaproponujecie jeszcze jakieś inne gatunki?
    pająki mają bdb. warunki, mama zawsze się śmieje- "w tych terrariach masz większy pożądek niż w pokoju...", często też przechowuję różne zwierzęta terraryjnie(przedewszystkim pająki), a terarystyczną przygodę zacząłem 4 czy 5 lat temu.
    za odpowiedzi serdecznie dziękuję.
    Pozdrawiem wszystkich terrarystów - ELO !!!


  2. #2

    Re: ...dylemat...

    Osobiscie polecam P.murinusa. Fajny po prostu fajny hehe.

    P.S. Nawet moge Ci mojego odpalic L6, z cena sie mozemy dogadac))))))))


  3. #3

    Re: ...dylemat...

    a czy jest sexowany ten murimusek?
    w sumie szczerze powiem, że narazie zastanawiam się nad zakupem, któregoś z tych pająków, ale kiedy dojdzie do kupna to nie wiem(najprawdopodobniej we wrzesniu lub październiku)
    dzięki za odpowiedź !!!


  4. #4
    Szymon_czarodziej
    Guest

    Re: ...dylemat...

    Hej !
    Sam posiadam Hysterocrates gigas i poecilothria ornata i jestem z nich ogromnie zadowolony. Jezeli jednak chcesz sie zdecydowac na Hysterocratesa (jakiegokolwiek) lub na Haplopelma lividum to niestety nie są to pająki reprezentatywne. 90% swojego zycia spędzają w wykopanej przez siebie norce. Moj hysterocrates jest płochliwy i nie agresywny, nie ma jendak mowy o dotykaniu go albo braniu na rece. Zaraz sie chowa a zapędzony w przyslowiowy kozi rog przyjmuje postawę obronną. Nie jest jeszcze jednak dorosły (około 9 wylinki) a od innych hodowcow slyszalem, ze w miare dojrzewania maja tendencje do stawania sie bardzoej agresywnymi. Ornata jest z kolei bardzo pieknym pająkiem i na prawde jest na co popatrzec, nie chowa sie tak jak hysterocrates. Jest przerazajaco szybka i swietnie skacze. Najlepsze jest zabawa jak nie trafi podczas polowania, wtedy jest skakanie po calym terrarium. Jest też bardzo plochliwa i zdecydowanie trudniej jest wyprowadzic ja z rownowagi niz hysteroratesa. Woli uciekac niz sie bronic.

    Pozdrawiam
    Szymon
    www.maikardaaion.republika.pl


  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: ...dylemat...

    Ja tez proponuje jakiegos Pterinochilusa, ale moze na poczatek wybierzsz sobie jednak jakiegos nadrzewnego?
    Tutaj zgodze sie z Szymonem i delikatnie zasugeruje jakas Poecilotherie.


  6. #6

    Re: ...dylemat...

    Jeśli mam być szczery to podnoszenie poprzeczki według mnie powinno polegac nie na przerzuceniu sie na gatunki bardziej jadowite, tylko na takie, które na przykład:

    - są rzadkie
    - mało osób je mnożyło
    - niewiele o nich wiadomo
    - mają nietypowy biotop

    Jeśli cos takiego sie uda hodowac i rozmnozyć to satysfakcja bedzie większa niz jeśli nie damy się naszemu jadowitemu podopiecznemu uzreć...


    W sumie wymieniłes po prostu najpopularniejsze agresywne i dosyć jadowite gatunki. Ja chcesz byc naprawde ambitny to poszukaj dalej.....

    Jezli już zdecydujesz się na któryś z wymienionych to raczej odradzałbym H. lividum - duzo jej nie będziesz oglądał. Zdecydowanie ciekawsze są Poecilotheria.....

  7. #7

    Re: ...dylemat...

    Nie jest sexowany, bo jest malusienki, a wylinke nawet nie wiem kiedy przechodzi bo sie zakopuje i go praktycznie nie widuje. Potem wyjmuje wylinke ale w strzepach:-/


  8. #8
    dee jay
    Guest

    Re: ...dylemat...

    H.LIIVIDIUM 6CM 250ZŁ SAMICA

  9. #9

    Re: ...dylemat...

    mniej popularne...czyli jakie gatunki masz na myśli - jestem otwarty na wiele różnych propozycji - bardzo podoba mi się poeciloteria metallica(piękny, chyba żadko występująca) i aplopelma navaritum(lubię kolorowe pajaki,szczególnie z niebieskimi kolorami oraz aksamitno czarne)
    P.S.
    orjętujecie się może czy ktoś posiada poeciloterie metallica i w jakim przedziale cenowym można dostać młode osobniki(2,3 wylinka) ???
    a może zaproponujecie jakieś inne ciekawie ubarwione i z ciekawych biotopów pająki - jak pisałem wyżej jestem otwarty na różne propozycje.
    PoZdRo AlL !!!


  10. #10
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: ...dylemat...

    Podobno ktos ma mala Poecilotherie metallice do sprzedania (nie wiem, czy nei Wenezuel). Cena nawet nie jest tak wygorowana: 1600 zl. Albo l1, albo l2...nie jestem pewien.

    A co do aksamitnie czarnego pajaka... nie chcialbys Grammostili pulchra?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •