Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

  1. #1
    Celtic_Spirit
    Guest

    Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    Mam kilka pytań. Gdzie mogę dostać wymienione w dziale FAQ przezroczyste pojemniki na mocz? W aptece? Myślę, że jest to odpowiedniejsze od podełka po kliszy.. Poza tym- czy pojemnik ten ma również zawierać torf? Szczerze mówiąc jestem bardzo początkującym hodowcą- w tym tygodniu "adoptuję" pierwszego ptasznika (Brachypelma smithi). Przeczytałem już całe FAQ i nie mam zamiaru rezygnować z pajączka! Przeszedł on 3 wylinki.

    Dlatego proszę o wyrozumiałość i szczegółową poradę w miarę możliwości! Pozdrawiam.


  2. #2

    Re: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    Tak, dla smithiego po trzeciej wylince odpowiedni juz będzie pojemniczek na mocz. Kupic tkai mozesz albo w aptece albo w sklepie z artykułami medycznymi. Sypiesz do niego to samo podloze co do kazdego innego pojemnika, czyli najlepiej włokno kokosowe lub torf.


  3. #3
    kooba00
    Guest

    Re: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    Tak pojemniczki na mocz są w aptece za około złotówke i powinien zawierac około centymetra lub troche więcej podłoża które dobrze trzyma wilgotność


  4. #4

    Re: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    Witam i grauluje! Smithi to IMHO piekny pajak.
    L3 wg mnie moze byc w pojemniku po kliszy, ale to oczywiscie zalezy od wielkosci samego pajaka. Co do urzadzania : torfu proponowalbym troche wiecej niz 1 cm, bo to po pierwsze ulatwia utrzymanie wilgotnosci, po drugie umozliwia pajakowi zbudowanie sobie kryjowki. Nie zawsze to zrobi, ale dobrze jest dac taka mozliwosc.

    Pozdrawiam!


  5. #5
    Celtic_Spirit
    Guest

    Re: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    Hmmm.. Jeszcze jedno pytanie. Czy coś oprócz tej warstwy ziemi powinien jeszcze taki pojemniczek zawierać? Chodzi mi o jakąś mini-kryjówkę albo coś innego? I jak często trzeba nawadniać taką ziemię? Wystarczy raz dziennie wstrzyknąć wodę strzykawką? I jak dużo otworków powinno zawierać wieczko? Pozdrawiam!

  6. #6

    Re: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    Ja osobiście jako kryjówke w pudełkach po moczu stosuje połówke tzw "Kinder Niespodzianki" (jeśli wiesz o co mi chodzi) - pół tego plastikowego "jajeczka";] lub jeden mały pojemniczek od palety do robienia kostek lodu. Niby zajmuje to troche miejsca w pudełeczku ale po ustawieniu pod dobrym kątem przy scianie, przysypaniu torfem z boków i troche n górze wychodzi całkiem fajna grota - moim pająkom ten pomysł sie podoba:]

  7. #7
    Celtic_Spirit
    Guest

    Re: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    Ah, nasówa mi się od razu pytanie... Trochę banalnie głupie, ale jednak.. Jak mam postawić taką kryjówkę? Nie ważne- teraz pół kinder niespodzianki, czy potem pół kokosa. W każdym razie.. Jak ma być ta kryjówka ustawiona? Tak, że wejść można tylko jak pająk się podkopie, czy jak? Pozdrawiam!

  8. #8

    Re: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    Dodam jeszcze, ze grubsza warstwa podloza pomaga w utrzymaniu czystosci. Jak zauwazysz plesn, to wywalasz plesniejący odpadek + troche otaczającego podłoza i nie martwisz sie ze po kilku takich zabigach pająk pozostanie na gołym plastyku.
    Kryjóki nie musisz robic. Dopiero w duzym pojemniku mozna dać. Mlode Brachypelmy i tak dużo ryją. Jak bedzie chcial to sam sobie norke zrobi.
    Nawadniasz w miare potrzeby. Tak zeby nie bylo mokro, ale zeby tez nie bylo sucho.
    Wieczko całe podzurkuj gruba igłą raz przy razie, a i tak nie bedzie Ci bardzo wysychac. Mozesz tez przedziurkowac okloła scianke w jednej linii, w polowie. Pozwoli to na lepszy obieg powietrza.


  9. #9

    Re: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    kryjówke ustawiasz tak jak bude dla psa;]]] jeśli postawiasz otworem do ziemi do pająk sie raczej tam nie podkopie;D

    a jeśli będzie chciał sobie zamkąć "drzwi" to sobie poradzi - przed wylinką niektóre lubią sobie zasypać wejście do kryjówki torfem

  10. #10

    Re: Jak urządzić pojemnik po kliszy dla małego ptasznika?

    Pajak sam sobie urzadzi. Moja geniculata L8 ma polowke doniczki malej jako kryjowke, ktora tak rozbilem, zeby bylo eleganckie wejscie. A moja bestia elegancko je zasypala, zalepila otwor u gory i wykopala sobie malutkie wyjscie przy scianke faunaboxa, takze teraz przeciska sie z trudem, ale tak jej widac sie podoba.
    Dla malego pajaka nie musisz uzywac kryjowek, dopiero pozniej sie przydaja ;p
    jesli nie chcesz miec znerwicowanego agresora.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •