Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Początkujący...

  1. #1

    Początkujący...

    Ostatnio zapragnołem mieć pajączka-zobaczylem w sklepie Brachypelma Smithi i normalnie nie moglem wyjsc ze sklepu.Nigdy nie miałem pająka więc jestem zielony.Narazie poczytalem pare postów i opisów.I teraz czy ciężko jest utrzymac takiego Smithiego L1 albo L2? I wogule jak sie takim goofniarzem opiekować.Czy może odrazu lepiej wziąc większego?Narazie dzięki za odpowiedzi na pewno jeszcze napisze jak to początkujący ...


  2. #2

    Re: Początkujący...

    Na początek kup sobie albopilosum też jest ładna, a jak nabierzesz wprawy to zafunduj sobie smithi. Hodując pajaczki L1 L2 masz duże prawdopodobieństwo że padną, nie lepiej dopłacić 10 - 20 zł i kupić L3 L4???? ja swoją smithi L3 kupiłem za 30 zł i trzyma się dobrze wczoraj wyliniała na L6 ( w pozycji kamikadze - na nogach )

    Pozdrawiam
    daid

    Hodowane gatunki:
    b.albopilosum L8
    b.vagans L7 – na sprzedaż
    b.smithi L6
    b.boehmei L4
    b.emilia L5
    g.rosea L6
    g.pulchra L4


    w oczekiwaniu na:
    Chromatopelma cyanopubescens L2

    www.brachypelma.prv.pl


  3. #3
    PaWeL^
    Guest

    Re: Początkujący...

    czesc

    ja tam zajmowalem się gadami ale na pierwsze pajączki wybralem B.Smithi L2 Ch.Cyaneopubescens L1 & B.Angustum L2 (ptaszory kupiel u Mantida niskie ceny no i Smithi L2 po 2 dniach pobytu u mnie zmienil się w L3 ) ) i nie wiem czy Yeter powinien miec problemy z Smithi L2-L3 jeżeli zapewni mu odpowiednie pomieszczenie wilgotnosc i pokarm powinno byc git ) oczywiscie moze kupic podrośniętego :]

    ps. jezeli moge wiedziec to jaka cena byla tej B.Smithi u Ciebie ? bo ostatnio widzialem po 480 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    pozdro


  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Początkujący...

    Ze smithi nie powinienes miec najmniejszych problemow.
    Poczytaj troche archiwum, tu jest wiele odpowiedzi na Twoje pytania.

    Na razie FAQ jeszcze nie zostalo zamieszczone, wiec:

    Spokojnie mozesz kupic sobie tego pajaka. Tak jak inne Brachypelmy, jest to zwierze wyjatkowo latwe w hodowli. Jezeli bedziesz pilnowal wilgotnosci i spelnisz wymagane warunki do hodowli tego gatunku, to pajakowi nic nie ma prawa sie stac...chyba, ze ma jakies defekty...ale te defekty wychodza zwykle tuz po wyjsciu nimfy z kokonu, kiedy to wiekszosc "slabych" osobnikow pada. Ja bym na Twoim miejscu wzial od razu l4...l5, bo na troche wiekszych okazach, zawsze latwiej jest zauwazyc jakies oznaki plesni, a poza tym latwiej sie je karmi.
    Co do opieki nad gowniarzem... powiedzialbym Ci, zebys poczytal FAQ, ale jeszcze go nie ma :], wiec skorzystaj z wyszukiwarki, a jesli masz jakies konkretne pytania, to napisz w tym watku...czy chodzi Ci o sprzatanie...karmienie...itd.


  5. #5

    Re: Początkujący...

    1. No to na początek czy trzeba dodatkowo ogrzewać i oświetlać terra?Chodzi o to że mam wybitnie ciepły pokój-okno dachowe i raczej panuje tu ponad 25 stopni.
    2. Mam legwana i jak to bywa ma roztocza(walka toczy sie zaciekle ale mają przewage liczebną)wiem ze na pająkach też występują i czy nie bedą na niego przełazić i doprowadzać do odejścia do świata wiecznych łowów(na koniki polne )
    3. Jakiej wielkosci jest Smithi L2 bo jeszcze na żywo nie widziałem takiego małego.
    4. Widziałem w sklepie takiego 7cm z nogami-która to wylinka?


  6. #6

    Re: Początkujący...

    Yeter iszesz z Czwy? Gdzie widziales pajaki? W ktorym zoologicznym?


  7. #7

    Re: Początkujący...

    Ja Yeter powiem tyle ze taki smithi po drugiej wylince to ma 1 cm razem z nogami wiec jest malutki


  8. #8

    Re: Początkujący...

    Dokładnie. Smithi L1 L2 jest ciupeńki. Radziłbym ci kupić na początek większego. Co do temperatury, to spokojnie może być ponad 25 C. Będzie szybciej liniał.

  9. #9
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Początkujący...

    Co do roztoczy, to nie obawiaj sie o nie, jesli w terrarium bedzie czysto.


  10. #10

    Re: Początkujący...

    No z czewy. Pajączki widziałem w sklepie na placu Daszyńskiego ale naprawde fajne i duzo ma gościu w malutkim sklepiku "Pyton" na północy na przeciwko hali "Promenada"(taki malutki sklepik w bloku)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •