Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: czy stromatopelmy są potworami

  1. #1

    czy stromatopelmy są potworami

    czytałem ciekawy artykuł jestem ciekaw waszych opinii na ten temat
    pozdrawiam
    http://pages.infinit.net/waldemar/sc1.doc
    mam nadzieje że avicularia też zajmie stanowisko.


  2. #2
    michasz
    Guest

    Re: czy stromatopelmy są potworami

    no potwory )


  3. #3
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: czy stromatopelmy są potworami

    Hmm... Jezeli te wszystkie "przypadki" nie sa zmyslone (a raczej nie sa), to te ofiary mialy niezlego pecha..... zeby zostac dziebnietym w kark przez pajaka, ktory chwile wczesniej ukasil jedna osobe i zeskoczyl z niej...
    W kazdym razie objawy ukaszenia sa jak najbardziej prawdziwe. Stromatopelmy, Poecilotherie, Pterinochilusy, Haplopelmy, Heteroscodry to pajaczki, ktore z powodzeniem moga zagrozic zdrowiu doroslego czlowieka. Z tych wyzej wymienionych, wyjatkowo zla slawa ciesza sie wlasnie Poecilotherie i Stromatopelmy.


    Moja odpowiedz na pytanie postawione w topicu brzmi:
    Stromatopelmy nie sa potworami...bronia wlasnego zycia w walce o przetrwanie...to czlowiek jest glupi. Nie spotkalem sie z przypadkiem, aby to pajak pierwszy sprowokowal atak. Poza tym niewazne CO sie hoduje, tylko KTO hoduje.

    Pozdrawiam.


  4. #4
    Paweł Juszczuk
    Guest

    Re: czy stromatopelmy są potworami

    Zgadzam się w 100% z Atrax'em. Pająki tak już zostały stworzone że naruszając ich środowisko jesteśmy narażeni na ataki z ich strony! Przecież wszystko w przyrodzie się broni, pająki także i nie możemy mieć do nich za to jakichkolwiek pretensji, ewentualnie do siebie że naruszamy ich spokój! Dokładnie, nie ważne CO ważne KTO!

  5. #5
    --->Mimi<---
    Guest

    Re: czy stromatopelmy są potworami

    Jakoś nie chce mi się wierzyć że ktoś był na tyle zdolny że wszedł na drzewo żeby złapać pająka i zapomniał wziąc pojemnika do którego mał go złapać...... poaztym jak był bez liny itp to jak on zamierzał z nim w jednej ręce zejść zpowrotem? zebami by się trzymał? Ale nie będe wnikał w szczególy.
    Takto tez sie z wami zgadzam...... ale czemu odrazu nazwali je potworami? niektóre ptaszniki wyglądają duzo goźniej....


  6. #6
    walter
    Guest

    Re: czy stromatopelmy są potworami

    Tekst w jez. angielskim znajduje sie tutaj:
    http://www.arachnopets.com/arachnobo...&threadid=5832
    Coz, przetlumaczylem go i umiescilem na swoim serwerze na prosbe kilku osob oraz poniweaz wydal mi sie ciekawy i wart zapoznania sie z nim, szczegolnie dla poczatkujacych pajeczarzy, ktorzy na poczatek maja zamiar kupic "cos hardcore'owego".
    Stromatopelma calceata nigdzie w tekscie nie jest nazwana "potworem", poniewaz nim nie jest.
    Jak zupelnie slusznie zauwazyl Atrax, niewazne CO sie hoduje, tylko KTO hoduje.

    Odnosnie watpliwosci Mimi ... zauwaz, ze autor "umiescil czas i miejsce akcji" w Sierra Leone a akrobatami wchodzacymi na 50 stopowa palme po pajaka bez zabezpieczenia sa przedstawiciele tubylczej ludnosci (czyli murzyni) po ktorych prawdopodobnie nie takich jeszcze smiesznych i glupich pomyslow nalezaloby sie spodziewac


  7. #7

    Re: czy stromatopelmy są potworami

    "przedstawiciele tubylczej ludnosci (czyli murzyni) po ktorych prawdopodobnie nie takich jeszcze smiesznych i glupich pomyslow nalezaloby sie spodziewac "

    O ty rasisto...


  8. #8
    Awikularia_
    Guest

    Re: czy stromatopelmy są potworami

    Nie, no nie zaczynajcie tylko dyskusji o rasistach na forum pajęczym... :P. Stanowisko mam podobne jak przedmówcy... Ja żadnego zwierzęcia (poza człowiekiem) nie nazwę potworem, bo nim nie jest. Ludzie jak się czegoś boją lub nie znają, to się tego boją i tyle. Oczywiście Stromatopelma to nie jest ptasznik dla początkującego, podobnie jak inne silnie jadowite gatunki. Ale nie przesadzajmy, nie czyńmy z ptaszników szatanów nie z tej ziemi... Jak mnie ktoś klepie w ... no, w cokolwiek, dostaje w pysk. Dlaczego Stromatopelma ma nie użreć, jak ktoś jej przeszkadza?

  9. #9

    Re: czy stromatopelmy są potworami

    Heh.
    Taki zart, nie mam zamiaru zaczynac jakis offtopicowych dyskusji

    :>


  10. #10
    Kendzierzawiec
    Guest

    Re: czy stromatopelmy są potworami

    są pająki które gryzą częściej i są takie które gryzą żadziej, a stromatopelmy należa do tych drugich .Jak ktoś porywa sie na niej z rękawiczką i pensetą to nic dziwnego że został ukonszony. A tak pozatym to widziałem paru początkujących któży chciali kupić sobie właśnie takiego pajączka. I wcale mi takich nieżal jak ukąsi to jego sprawa, żeby tylko nic pająkowi sie nie stało .


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •