Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ptasznik???

  1. #1
    --->Mimi<---
    Guest

    ptasznik???

    Chcialbym żeby doświadczeni wypowiedzieli sie co decyduje że dany gatunek pająka zostanie zakwalifikowany do ptaszników???

  2. #2

    Re: ptasznik???

    moze doswiadczona nie jestem ale z samej biologii wiem co to systematyka...
    z takiego samego powodu kon nie jest malpa choc tez jest ssakiem ;P

    wybacz slabe wytlumaczenie ale pisze to z prawie zamknietymi oczami ziewajac tak ze zaraz polkne monitor, zapewne ktos nastepny bedzie w stanie rozpisac sie bardziej, a jak nie to mysle ze juz to przeczytasz i dojdziesz do tego :]


  3. #3

    Re: ptasznik???

    Glownym kryterium jest budowa szczękoczułków ptaszników. Kazdy "działa" osobno i porusza sie wzdłoz osi ciała ptasznika. Do operowania nimi w takim ustawineniu potrzebne są duże mięsnie. Stąd wielkośc szczekoczułkow ptaszników. Pająki stojące wyzej ewolucyjnie znalazly juz inne, prostsze rozwiązania i nie potrzebne są im juz takie wielkie chelicery.


  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: ptasznik???

    To prawda, ale sa takze inne wyznaczniki.

    Najbardziej charakterystycznym gatunkiem jest tu wlasnie moj nick
    hehe, czyli Atrax robustus
    Ma on szczekoczulki zupelnie takie, jak ptaszniki, a mimo to klasyfikowany jest do Hexathelidae.
    W Australii jednak ewolucja przebiegala inaczej, niz na innych kontynentach, dlatego prawdopodobnie i u tego pajaka wystapily cechy, ktore nie pozwolily go zakwalifikowac bezposrednio do ptasznikow.


  5. #5
    --->Mimi<---
    Guest

    Re: ptasznik???

    chodziło mi o to co decyduje o umieszzczeniu w danym "przedziale" systematyki

  6. #6
    --->Mimi<---
    Guest

    Re: ptasznik???

    Acha. Dzięki wam za odpowiedzi! Gdyby cos jeszcze wiedział niech napisze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •