Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

  1. #1

    Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    dzisiaj rano przegladalem moje pajaczki,patrze a tu moja kupiona pare dni temu G.pulchra lezy martwa,najgorsze jednak że za chwile zobaczylem ze w drugim pudelku lezy martwa A.versicolor.To mnie juz calkiem dobilo.Nie wiem czemu padly.G.pulchra byla przed wylinka,a versicolor normalnie jeszcze w srode jadla.dziwne,bo pojemniki z mlodymi versi,trzymam w terrarium gdzie tem. caly czas utrzymuje sie miedzy 26-28.i wilgotnosc jest wysoka.padla bez powodu,mimo ze byla najsilniejsze ze wszystkich versicolor,najwiecej jadla i najszybciej rosla.nie wiem dlaczego akurat dwa pajaki na raz padly
    pozdrawiam

  2. #2
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    Przykro mi

    Ale nie zalamuj sie, tylko kup kolejne pajaki.
    Nie rozpyliles czegos czasem w powietrzu?
    Chodzi mi o jakies aerozole, ktore mogly zabic pajaka, albo parujaca farba.


  3. #3
    Krychol
    Guest

    Re: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    Coś musiało byc przyczyną zgonu bo pajączki nie padają bez powodów. Współczuje!! Może zjadły zatruty pokarm??

  4. #4
    911
    Guest

    Re: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    awikularie moga padac bez powodu :/


  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    Nie moga padac bez powodu.
    Zawsze przyczyna jest blad hodowcy lub defekt genetyczny (NAJWYZEJ!).

    Zawsze jest jakis powod. Nic nie pada bez powodu.


  6. #6
    911
    Guest

    Re: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    dziwne bo czytalem ze awikularie padaja bez zadnego powodu
    znajde link to podam


  7. #7
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    Inaczej:
    Avicularie czasem padaja BEZ WYRAZNEGO powodu. Bez wyraznego, czyli takiego, ktory nie jest znany hodowcy. Jesli przesuszysz ptasznika, to wiesz, co spowodowalo jego smierc. Jednak jesli pewnego dnia znajdziesz go martwego i nie wiesz, co sie stalo..to wtedy jest ten niewyjasniony powod smierci.

    Jednak zawsze jest jakis powod...jesli nie blad hodowcy, to moze jakis defekt genetyczny lub cokolwiek innego, ale nigdy tak sie nie stanie, ze nagle ptasznikowi "zachce sie" umrzec. :]]]]]]]


  8. #8
    911
    Guest

    Re: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    no moze


  9. #9

    Re: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    najdziwniejsze jest to,ze staram sie moim versi stwarzac jak najbardziej optymalne warunki,i co dziwne padl najsilniejszy osobnik.mam nadzieje,ze reszta nie padnie...

  10. #10
    walter
    Guest

    Re: Padły mi dwa pająki w ciągu jednego dnia:(

    Atrax moze miec racje - moze rzeczywiscie gdzies w okolicy odbywalo sie jakies trucie robactwa, szczurow lub zsypywanie / zlewanie pestycydami / herbicydami?

    W zeszlym tygodniu mojemu znajomemu padla P.regalis - bez wyraznych powodow... okazalo sie, ze w okolicy polali jakims szuwaksem przeciw komarom.

    Racje moze miec rowniez Krychol ... nie nakarmiles przypadkiem swoich pajakow czyms zlapanym na lace lub trawniku???

    Współczuje!!
    Sam boje sie o swoje pajaki - w czerwcu czeka mnie malowanie chalupy i zastanawiam sie, jak je zabezpieczyc przed oparami farby ...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •