Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Termostat....

  1. #1
    Hyoma
    Guest

    Termostat....

    Mam pytanie czy ktoś z was stosuje termostat taki jak np do rybek? Mam takie urządzonko tylko nie wiem czy będzie się nadawalo do użytku w terrarium. Żaruwka jakiej mocy powinna byc w terrarium z pojąkiem? czy 15V wystarczy? I jaką temperaturę należy utrzymywać w terrarium? To ma być tak że w dzien grzać a w nocy nie? Pająki mam od niedawna ( Brachypelma Albopilosum i Acanthoscurria Geniculata ) Oba są po czwartej wylince i dlaczego Kędziorek jest dużo większy od Genikulatki?

  2. #2
    eckos
    Guest

    Re: Termostat....

    Żarówka 15V powinna wystarczyć nie wiem jaką masz (najlepiej czerwona), temperatura powinna się wachać między 28 a 32C.
    Co do wielkości to Brachypelma rośnie szybciej niż Acanthoscurria (tak mi się zdaje)

  3. #3

    Re: Termostat....

    ej eckos temperatura miedzy 28-32 <wow> moim zdaniem to nieźle przesadziłeś ja powiem że temperatura powinna być 26-28 nawet mniej troszke a w nocy najlepiej żeby wachała sie miedzy 20-22 stopniami
    a na początek polecam jaką kolwiem brachypelme no może poza vagnasem niektórzy mówią że sa agresywne ale ja nie miałem więc niewiem


  4. #4

    Re: Termostat....

    Geniculata rosnie o wiele wolniej niz Kędziorek ale to tylko przez pierwszy rok bo potem dostaje takiego "kopa" ze ho ho


  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Termostat....

    To prawda, kedzierzawiec jest jednym z najszybciej rosnacych Brachypelm.


  6. #6
    eckos
    Guest

    Re: Termostat....

    chodziło mi o temperature w dzień u mnie jest 30C mam smithiego w nocy ma ok 22C a ogólnie to przesadziłem przepraszam za pomyłkę

  7. #7

    Re: Termostat....

    ja mam termoregulator akwarystyczny... w kazdym terra mam ogrzewanie rogulowane takim wlasnie termoregulatorem. Jeli ogrzewac terra to tylko z takim urzadzeniem (takie jest moje zdanie) przynajmnie sie nie usmarzy pajaka


  8. #8
    Hyoma
    Guest

    Re: Termostat....

    Wielkie dzieki tylko jest jeszcze jeden problem napisalem ze mam to urzadzenie. Lecz to jest mojego brata a ja nie moge tego nigdzie dostac:-) . Można podłączyc np 3 terraria albo wiecej pod jeden termoregulator i termometr od niego wsadzic tylko do 1 terrarium bo raczej mnie nie stac na kupywanie ich do kazdego terrarium. ThnX

  9. #9

    Re: Termostat....

    to zalezy jakiej sa wielkosci... mam 2 terra (sloiczki o wym 6cm srednicy i 10 wys) wlozone do jednego wiekszego terra ogrzewanego zarowka. W tym espolnym terra jest umieszczona czujka od termoregulatora... Jesli terra bylyby wieksze to nie bwrdzo wiem w jaki sposob jeden termoregulator moglby obslugiwac wiecej niz jedno terra..... ale potrzeba matka wynalazkow.... )
    ps termoregulator kosztuje ok 20-25zl. Ja za swoje placilem po 23zl/szt...


  10. #10
    Hyoma
    Guest

    Re: Termostat....

    zakladając ze 2 terra (duze) są takie same tylko w 1 jest termometr od termorugulatora a zaruwki w obu terrariach sa tej samej mocy to mozna zalozyc ze bedzie taka sama temperatura w obu terrariach chyba
    No bo w termoregulatorze jest jedno wejscie na wtyczkę ale jak bym dał złodziejkę na 2 wejscia i podpiol 2 zaruwki i kazda zarówka w innym terrarium tej samej wielkosci to bylo by chyba dobrze nie wiem. Ide dzis kupic termoregulator :-) jak nie bedzie padac.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •