Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: pająk po upadku

  1. #1
    omniglut
    Guest

    pająk po upadku

    Jestem cieniasem. Gdy przenosiłem pudełko, w którym trzymam mojego ptasznika (L2) grammostola rosea, zachaczyłem o coś i pudełko wypadło mi z rąk. Pająk upadł na sofę i przeżył, ale teraz chodzi po pomieszczeniu jak zwariowany. Cały czas ucieka i się denerwuje. Gdy otwieram pudełko on próbuje się wydostać. Czy tak mu już zostanie?? Co mam robić?? Jestem początkujący i to jest mój pierwszy pająk. Jestem smutny .

  2. #2
    walter
    Guest

    Re: pająk po upadku

    Spokojnie ... pajak jest zwyczajnie podenerwowany i po jakims czasie mu to przejdzie.
    To, ze probuje sie wydostac z pudelka tez jest rzecza raczej normalna.
    MOzesz sie tylko cieszyc, ze nie stalo mu sie nic gorszego przy upadku.


  3. #3

    Re: pająk po upadku

    Pajączek jest tylko zdenerwowany - spokojnie przejdzie mu wszystko bedzie ok

  4. #4
    Awikkularia
    Guest

    Re: pająk po upadku

    Jak widzę, ptasznik jest jeszcze malutki. Małe pajączki o wiele lepiej "znoszą" upadek, nawet z dużej wysokości. Nie martw się, niedługo powinien się uspokoić.

  5. #5

    Re: pająk po upadku

    każdemu mogło się to zdarzyć więc spoko

  6. #6
    omniglut
    Guest

    Re: pająk po upadku

    Dziękuję za pocieszające odpowiedzi. Rzeczywiście nawet teraz jest już troche bardziej spokojny .

  7. #7

    Re: pająk po upadku

    ja mam jeszcze bardzo podobne pytanie związane równiez z nerwami pajaka po "wypadku" Jak wiecie 6.03.2003r poparzylem swojego G.Rosea (ok 3,5cm ciała) Odwłok juz prawie sie zagoił jednak "psychika" pajaka sie nie poprawiła. Przed poparzeniem pajak sam pchal mi się na ręke i niechciał z niej zejsc; zawsze musialem go na sile wpychac do terra. Teraz jak tylko otwieram jego domek odrazu staje się nerwowy, biega, próbuje się zakopać ....... staje w pozycji odstraszającej i po zbliżeniu palca/długopisu od razu kąsa. Zastanawiam się czy kiedykolwiek mu przejdzie i czy zapomni mi tego przestępstwa...... >;(


  8. #8
    Huhros
    Guest

    Re: pająk po upadku

    nie martw sie! Twoja Rosea zrzuci pamięć razem z wylinka


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •