Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Sklepiki

  1. #1
    K@MciO
    Guest

    Sklepiki

    Chciałym się dowiedzieć czy są jakieś sklepy na Śląsku tzn. Katowice, Sosnowiec, Mysłowice itp. z ptasznikami. Jeśli są to serdecznie proszę o adres. Jeszcze jedno pytanie: czy istnieje giełda z ptasznikami w Łodzi, a jeśli tak to czy jest tam dużo taniej niż w zwykłych sklepach zoo...

    Z górki dziekuję!!!


  2. #2
    Huhros
    Guest

    Re: Sklepiki

    w Czestochowie jest super sklepik - jesli Cie to interesuje to moge podac dokladniejsze dane
    gielda istnieje, ale wejdziesz tam tylko wtedy, gdy prowadzisz sklep zoologiczny (lub tego typu dzialalnosc)


  3. #3
    042
    Guest

    Re: Sklepiki

    Jezeli chodzi o Slask to Ci nie pomoge... Co sie tyczy gieldy w Lodzi, to oweszm jest taka i odbywa sie w czwartki na ulicy Polnej od 15 do mniej wiecej 20. Nie jest to gielda na ktorej sprzedaje sie tylko ptaszniki. To gielda zoologiczna i kupisz tam karme dla kota, jadowitego weza...oczywiscie ptaszniki rowniez. Co do cen , no to na pewno sa nizsze niz w zoologicznych sklepach, bo ta gielda jest wlasnie dla ludzi ktorzy prowadza dzialalnosc gospodarcza o profilu zoologicznym. Co sie z tym niestety wiaze ? Aby wejsc na gielde trzeba miec albo swistek ze taka dzialalnosc prowadzisz, albo wejsc z kims kto ma uprawnienia.Jesli bywasz w Lodzi i szukasz jakiegos konkretnego pajaka to napisz do mnie, a moze cos wymysliimy.

    Pozdrawiam
    042


  4. #4
    K@MciO
    Guest

    Re: Sklepiki

    Właśnie mam takową osobę co może tam wejść i mam plan żeby mi kupiła ptasznika tylko nie wiem czy jest sens bo skoro są ceny takie jak w zwykłych sklepach to nie. Może podalibyście jakieś cenowe przykłady oczywiście jeśli byliście na tej giełdzie


  5. #5
    K@MciO
    Guest

    Re: Sklepiki

    Jestem zainteresowany tym sklepem w Częstochowie jakbyś mógł podać dokładne namiary...


  6. #6
    Huhros
    Guest

    Re: Sklepiki

    to nawijam:
    z dworca pkp/pks jedziesz tramwajem w kierunku Rakowa (czyli w przeciwna strone niz centrum), po jakis 6-7 przystankach dojezdzasz do osiedla z wiezowcami (Al. wojska Polskiego), po lewej widzisz budynek z napisem "biblioteka muzyczna", na tym przystanku wysiadasz i jakies 10 metrow od tego budynku znajduje sie maly sklepik terrarystyczny (przy budynku bylego Banku Czestochowa), mozesz w nim kupic wszystko - od straszykow, liśćcy, jaszczurek, węzy, rybek , az po skorpiaki/ptaszniki (naprawde niezly wybor- w ciaglej sprzedazy przynajmniej z 10 gat ptasznikow i to nie tylko te pospolite, przy czym jesli czegos nie ma, to mozesz zamowic wszystko co chcesz- kwestja czasu (do kilku dni)
    jesli jedziesz samochodem, to centralnie jedziesz caly czas trasa i (jesli jedziesz z Katowic to po lewej, jesli z Wawy- po prawej) jest wiadukt, zaraz kolo tego wiaduktu (jakies 10m od trasy) znajduje sie budynek "biblioteka muzyczna" i patrzysz wyzej
    jak cos to daj mi znac to sie jakos spotkamy i Cie tam zaprowadze- bedzie najszybciej
    co do cen to sa naprawde niezle- niejednokrotnie nizsze od tych z forum! (wlasciciel jest hodowca)
    jest jeszcze jeden sklep w centrum (kilka gat. ptasznikow/skorpikow), ale gorzej zaopatrzony


  7. #7
    K@MciO
    Guest

    Re: Sklepiki

    Dzieki! Może się spotkamy. Ale to dopiero na wiosnę. Jeśli rzeczywiście będą tam dobre ceny to przyjadę. Będę prawdopodobie z kolegą na motorku. Jeśli mógłbyś w najbliższyma czasie zczaić ceny i podać na forum - jakieś przykładowe.

    Z górki dzięki!


  8. #8
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: Sklepiki

    Cud, miod i orzeszki

    Moze za 40 lat bedzie cos podobnego w Sanoku


  9. #9
    K@MciO
    Guest

    Re: Sklepiki

    U nas w Jaworznie tylko jeden sklep i to mały wybór tzn. ptaszniki jak są to już duże np. był kiedyś Brachypelma Boehmei za bagatelka 250 zł jakieś 4 - 4,5 cm ciałko. Mnie się udało kupić vagansa który kosztował 90 zł wytargować na 85 zł ale mam zdolności handlowe no nie miał wtedy 5,5 cm - tak jak teraz w końcu to tylko 8 miechów i kurka dziwne że jeszcze nie miał wylinki hmmm...


  10. #10
    Huhros
    Guest

    Re: Sklepiki

    przykladowe ceny, bardzo prosze (podaje z glowy, ale chyba nie ulegly wielkim wahaniom):
    P. Murinus (dorosla samica)- 160 zł
    B. Emilia (ok. L3) - 40 zł
    G. Rosea - 2 letnia samica- 120 zł
    B. Smithi - 4 letnia samica - 280 zł
    B. Bohemei - 4 letnia samica - 300 zł
    A. Metalica (maja byc jakos na dniach) - 30 zł
    A. Avicularia (gdzies chyba ok. L2-L3) - 30zł
    B. Albopilosum (5-6 lat, jakis 8-9 odwloka! ) - 200 zł
    B. Albopilosum (gdzies L2) - 20zł
    H. Hercules (nie wiem, ktora wylinka, jakies 2.5-3 cm ciala) - 80 zł
    Ptasznik Wioslonogi (dorosla samica, nie znam lat. nazwy, super!) - 150zł
    P. Imperator (mlody, jakies - 6-7 cm bez zaodwloka) - 80 zł
    B. Bohemei (niesexowany- 4-5 cm ciala) - 150 zł
    B. Auratum (niesexowany- 4-5 cm ciala) - 150 zł
    B. Albopilosum (niesexowany - 3.5-4 cm ciala) - 70 zł

    bez cen (mozna sie dogadac):
    Jest jakis Darlingi (super zaplata cele podloze pajeczyna), A. Genculata (dorosla samica), krzyzowka Vegansa i Albopilosum (dorosla samica!), jakis Cubansis (podobno jeden z niewielu w Polsce)... i to chyba tylko tyle (oczywiscie jak napisalem kiedys, mozna sprowadzic sobie wszystko- czekasz tylko kilka dni)

    cenki sa naprawde dobre, bo sama wysylka kosztuje 25zł, wiec ja mam taniej niz na forum (laczac koszty)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •