Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Nowy Dzial

  1. #1
    Kendzierzawiec
    Guest

    Nowy Dzial

    Wiecie co menczom mnie juz powtarzajonce sie w kulko pytania poczontkujoncych terrarystow typu :
    a) Wczoraj kupilem sobie 1 cm smithi ma on czarnom plamke na ''brzuszku(i takie texty padaly)'' co to jest ?
    b) Tydzien temu kupilem sobie malego kendzierzawca i niewiem czym go karmic, porsze o szczegulowy opis (taki mail dostalem 2 dni temu)
    c) Muj smithi niechce nic jesc 3 dni temu dalem mu monczniaka i odtamtej pory nic niejadl, co robic ?
    d) Wzucam mojemu kendzierzawcowi monczniaka a na drugi dzien jest nieruszony, co zrobic rzeby jadl

    moim skromnym zdaniem powinien powstac dzial "dla poczontkujoncych"
    albo "praktyczne porady'' albo "najczensciej zadawane pytania"
    Co Wy na to ?

    Wypowiedzcie sie


  2. #2
    Kendzierzawiec
    Guest

    Re: Nowy Dzial

    przepraszam za ortografie ale niemam poslkich liter i musialem niekture slowa troszke pozmienac



  3. #3
    Kosmitek
    Guest

    Re: Nowy Dzial

    A może by jeszcze założyć dział "Elementarne podstawy ortografii".

  4. #4
    Nook
    Guest

    Re: Nowy Dzial

    dobry pomysł FAQ również tylko trzeba kogoś znaleść co wyszuka wszystkie powtrzajace się pytania

    Jakby ludzie korzystali z wyszukiwarki nie trzeba byłoby tego robić


  5. #5
    Caeli
    Guest

    Re: Nowy Dzial

    Jestem za!


  6. #6

    Re: Nowy Dzial

    kto wie moze to dobry pomysl ?! Osobiście jak kupiłem pajaka też najpierw zadalem "glupie" pytanie (zeby szybciej uzyskac odpowiedz) i od razu po napisaniu postu zabralem sie za czytanie wszystkich innych postów więc rozumiem "poczatkujacych"


  7. #7
    Zion
    Guest

    Re: Nowy Dzial

    Ale czy to forum nie istnieje właśnie po to, by dzielić się informacjami? Nawet tymi podstawowymi, przecież wszyscy musimy czy musieliśmy przez to przejść. Należy raczej uczulić na fakt potrzeby czytania starszych postów!! (zdrugiej strony jest to kwestia przestrzegania netykiety, z tym zawsze będzie problem) Często sam temat sugeruje pytanie, zawsze możecie omijać posty początkujących hodowców.
    Ja pająki zacząłem hodować ok pół roku temu, to forum zacząłem odwiedzać 2 tygodnie temu i właśnie w tym okresie nauczyłem się najwięcej a interesowały i interesują mnie przedewszystkim problemy fundamentalne, oczywiste.
    Pozdrawiam tolerancyjnych.


  8. #8

    Re: Nowy Dzial

    ja zgadzam sie z Zionem przeciez to jest forum dla ludzi ktorzy hoduja ptaszniki moim zdaniem zrob sobie kendzierzawiec forum dla zaawansowanych


    szacunek dla wszystkich terrarystow i poczatkujacych i tych zaawansowanych


  9. #9
    walter
    Guest

    Re: Nowy Dzial

    Jestem za ... a nawet przeciw - jak powiedzial pewien uczony czlowiek

    Cale forum nie ma najmniejszego sensu - mozna sobie kupic sterte ksiazek o pajakach, przeczytac wszystkie stare posty i nawet nie ma potrzeby logowac sie na forum jako uzytkownik ... prawda?

    Ludzie - jezeli ktos pisze, ze martwi sie ze jego pajak ma czarna plamke, to znaczy ... ze sie martwi, chce z kims o tym swoim zmartwieniu pogadac i byc moze pomartwic sie razem.

    Jesli ktos umieszcza post - wylinka! ... to znaczy ze cieszy sie jak cholera z udanej wylikni i podzielic sie swoja radoscia z innymi uzytkownikami forum.

    Moje obie dorosle pajeczyce nie przechodzily u mnie jeszcze wylinek - ale jesli ktoras z nich przejdzie, to uchlam sie chyba z radosci "kak swinia" i zamieszcze informacje o szczesliwej wylince na wszystkich forum w ktorych uczestnicze ... i strzyka mi, czy to sie komus nudzi, czy nie.

    "Czesto Zadawane Pytania" ... super pomysl!


  10. #10

    Re: Nowy Dzial

    Witam!
    Całkowicie popieram zdanie Przedmówcy. Rozumiem, że nawet dla trochę WTAJEMNICZONEGO w arachnologię pewne tematy wydają się być śmieszne, nierozsądne lub irytujące, zwłaszcza, że powracają na Forum niczym dobry bumerang). Ale chciałoby się powiedzieć, cyt."Nie pamięta b.... jak cielęciem było?" To cytat...chyba tak on leciał..)
    Prawdę mówiąc każdy z nas kiedyś rozpoczynał swoją przygodę z ptasznikami i każdy krok był NIEWYOBRAŻALNYM wręcz problemem...ja uważam, że lepiej pytać/jeśli się da i można)/ i NIE popełniać błędów..niż uczyć się na własnych błędach i wykańczać z zapałem kolejne spidersy..
    Pozdrawiam POCZĄTKUJĄCYCH
    Pablos

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •