Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: angielski

  1. #1

    angielski

    A propos głosow o tłumaczenie.

    Strasznie mnie dziwi że wielu z was zabiera się za hodowanie mnóstwa pająków i nie zna angieskiego w tak podstawowym zakresie, żeby zrozumieć ten tekst o ukąszeniu przez Poecilotheria. Skąd Wy bierzecie informacje ? Jeśli znikad to czemu hodujecie takie gatunki ?

  2. #2
    Huhros
    Guest

    Re: angielski

    Mantid zgadzam sie z toba w 100% (tekst jest rzeczywiscie łatwy!) - wiele osob kupuje ptasznika bo widzi ze ladnie wyglada na obrazku i jara sie tym ze jest "psychiczny" nie myslac o tym co sie stanie, gdy ten ptasznik zaatakuje (jak zwykle kazdy uwaza ze jemu nic takiego sie nie przytrafi) i w ten oto wspanialy sposob ludzie kupuja sobie jako pierwszego ptasznika Murinusa, Blodni czy Ornamentala - winszuje tym ludziom i zycze im nieugryzienia przez zwierzątko
    Hodujcie Brachypelmy (jak chcecie naziemne) i Avicularie (jesli lubicie nadrzewne)


  3. #3
    Awikkularia
    Guest

    Re: angielski

    Drodzy moi ludzie. Nie każdy zna język angielski. Osobiście znam łacinę, czeski i niemiecki (ten ostatni najsłabiej). Dla mnie tekst w tych językach nie sprawia trudności, ale angielski to dla mnie mogiła (najprostsze rzeczy umiem przetłumaczyć, aż taką debilką nie jestem). Ja nie wymagam aby każdy znał język obcy i się nie czepiam. Można nie znać języka obcego, nie?

    Pozdro.

  4. #4

    Re: angielski

    Mozna nie znac ale cholernie z tym trudno (zwlaszcza z angielskim).

    Dla tych ktorzy go nie znaja Walter i ja przetlumaczylismy ten tekst....

  5. #5
    walter
    Guest

    Re: angielski

    Dla mnie znajomosc angielskiego jest zwyczajnie koniecznoscia zwiazana z praca i zyciem codziennym.
    Gdzies slyszalem opinie, ze jezyk angielski jest piekny i prosty ...
    Czy piekny? ... "sa gusta i gusciki" - mnie osobiscie sie nie podoba.
    Czy prosty? ... powiedzialbym, ze w porownaniu z np. francuskim lub wloskim, uwazalbym jez. angielski (szczegolnie w jego amerykanskim wydaniu) bardziej za prostacki.
    Warto znac? ... pewnie, ze warto - nawet mongolski moze sie kiedys przydac.


  6. #6

    Re: angielski

    Mantid! nie każdy daje sobie rade z opanowaniem jezyka obcego! Opisalem juz wczesniej ze ucze sie juz prawie 12 lat i jakos mi nie idzie (( wiedza to net, (osoby, które coś przetłumaczą ; forum itp.


  7. #7

    Re: angielski

    Nie wiem jak inni ale mnie nie jara ani troche to że pająk jest psychiczny. Bardziej interesuje mnie jego wygląd. Co do ugryzień to jestem prawie pewien, że mnie nie ugryzie, a rodzina... po prostu ich uprzedze i nie bedza pchali łap (choc tego nie robią nawet w przypadku kedziorka). Blondi, Murinus .... jako pierwszy pająk... też uważam, że to bląd. Kupiłem sobie najpierw kędziezawego, później Rosea i juz wiem jak szybkie potrafią byc te bestie, więc myśle ze P.Regalis (do którego mnie przekonałeś [początkującego hodowce]) mnie nie zaskoczy swym charakterkiem.......


  8. #8

    Re: angielski

    a po co jezyki ? mozna se "trnslate machine" wlaczyc i juz przetlumaczone ( a ile smiechu przy tym...)

    ale Walter ma racje - mongolski moze sie zawsze przydac....


  9. #9
    Huhros
    Guest

    Re: angielski

    Mentus- ty juz posiadas jakies doswiadczenie z ptasznikami - przeciez hodujesz juz 2, wiec akurat post nie byl skierowany do Ciebie
    ps. Regalis lepszy od Irminii - ciesze sie ze pomoglem Ci wybrac


  10. #10

    Re: angielski

    zgadzam sie z Toba Awikularia
    ja podobnie tak jak Metus ucze sie angielskiego 10 lat w podstawowce od podstaw przez 3 lata, w sredniej znowu od podstaw przez 5 lat no i teraz znowu od podstaw przez 1,5 roku i skutki sa marne ale w sumie to czy czlowiek sie nauczy zalezy tylko i wylacznie od niego a ja naleze do typu leniwych pod wzgledem nauki wiec z angielskim mam rozniez problemy.No nie powiem ze nic nie umiem ale tego tekstu rowniez nie bylem w stanie przetlumaczyc sam i dlatego dzieki wam koledzy za przetlumaczenie.
    p.s. ktos musi odwalic "czarna robote"
    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •